زمان انتشار : ۶ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۲۶ | کد خبر : 485322 |

عکس های منتخب روز/ محرومیت دردناک «موگویی»ها در قاب دوربین عکاس «ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم، میزان و ایسنا  است.

به گزارش شفقنا رسانه، پرویز گلی زاده عکاس خبرگزاری میزان توانست عکس های خوبی از«آتش سوزی در جنگل های ارسباران» کار کند که از منظر سوژه پردازی و زاویه دید مورد توجه قرار گرفت.

«زندگی در منطقه محروم موگویی» از داوود قهردار عکاس خبرگزاری ایرنا از منظر سوژه پردازی و روایی تصاویر مورد توجه قرار گرفت. همچنین شرح عکس نویسی خوب این گزارش می تواند هشدار خوبی برای توجه دستگاه های متولی به وضعیت این روستا باشد. در شرح این تصاویر آمده«دهستان میان کوه (موگویی) در بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این دهستان به خاطر جاده های خاکی و سنگلاخی صعب العبور از بسیاری خدمات دولتی محروم مانده است. مردم روستای موگویی از نعمت آب لوله کشی، برق، تلفن و دکل مخابراتی محروم هستند و اهالی روستا برای یک ارتباط صوتی موبایلی باید به ارتفاعات بروند. در فصل پاییز و زمستان به خاطر بارش شدید برف و بسته شدن راهها همین ارتباط نیز قطع شده و تا ۶ ماه هیچ ارتباطی بین روستاییان با شهر وجود ندارد و روستاییان باید برای ۶ ماه سرد سال آذوقه تهیه کنند.»

از دیگر عکس های جالب ایرنا انتشار تصاویری از «هتل چهار ستاره کپری قلعه گنج در کرمان» است که ابوذر احمدیزاده آن را ثبت کرده و به دلیل کادر بندی و معرفی یک مکان توریستی مورد توجه قرار گرفت.

عرفان خوشخو، عکاس ایسنا و وحید احمدی عکاس تسنیم گزارشی تصویری از گردهمایی بزرگ تکواندو کاران استان تهران با عنوان «میثاق با ولایت» کار کردند که به دلیل در لحظه بودن برخی از تصاویر و سرعت و دقت بالای عکاس مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here