زمان انتشار : ۵ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۰ | کد خبر : 485281 |

عکس های منتخب روز/ روایت دیدنی عکاس «ایسنا» از بلند قامت ترین کوه ایران

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، میزان و ایسنا  است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایسنا گزارشی از « صعود به دماوند» کار کرد که به دلیل شرح نویسی عالی و زاویه بندی خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر این گزارش آمده است: « دَماوَند کوهی در شمال ایران است که با ارتفاع ۵۶۱۰ متر از سطح دریا، بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه است. دماوند در پارهٔ مرکزی رشته‌کوه البرز در جنوب دریای خزر جای دارد. کوه دماوند در تاریخ سیزدهم تیرماه سال ۱۳۸۷ به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملّی ایران ثبت شد. این کوه همچنین از سال ۱۳۸۱ به عنوان «اثر طبیعی ملّی» در شمار مناطق چهارگانهٔ ارزشمند از نظر حفاظت محیط زیست قرار گرفته‌است دماوند برای کوه به معنی ظرف آتش یا دارنده آتش یا بخار و برای شهر به معنی دنباله ظرف یا دنباله کوه واقع شده می‌باشد.»

علی شیربند عکاس خبرگزاری میزان توانست عکس های خوبی را از «مانور اطفای حریق آتش نشانی در بازار تهران» کار کند که از منظر نور پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت.

احمد معینی جم گزارشی تصویری از «رقابت های جام جهانی اسکی روی چمن» در خبرگزاری ایرنا کار کرد که از منظر زاویه دید و کادر بندی عالی مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here