زمان انتشار : ۴ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۶:۰۴ | کد خبر : 485246 |

عکس های منتخب روز/ روایت رنگ و هنر در قاب دوربین عکاس«میزان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، میزان و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، مصطفی رودکی عکاس خبرگزاری میزان گزارشی با عنوان«افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران» کار کرد که از منظر زاویه دید و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت.

همچنین تک عکس«صید ماهی در بنگلادش» از حسن شیروانی در خبرگزاری میزان از منظر کادر بندی و نمای بسیار زیبا مورد توجه قرار گرفت.

«حال ناخوش تالاب بین المللی شادگان» از علی معروف عکاس خبرگزاری ایرنا به دلیل سوژه پردازی و هشدار درباره بحرانی بودن این تالاب مورد توجه قرار گرفت. همچنین کادربندی خوب این عکس ها روایت خوبی از وضعیت اسفناک آن را نمایان می کند.

گزارش تصویری«ایران زیباست؛ آبشار شیرآباد» از محمد قجر در خبرگزاری ایسنا به دلیل کیفیت بالای تصاویر و القای حس آرامش مورد توجه قرار گرفت. همچنین به دلیل انتخاب نمای درست، این تصاویر می تواند در جذب توریست تاثیر گذار باشد.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here