زمان انتشار : ۲ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۲ | کد خبر : 485151 |

عکس های منتخب روز/ شکرگزاری دیدنی برداشت خرما در قاب دوربین عکاس«میزان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، میزان و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، سعید دانشور عکاس خبرگزاری میزان توانست عکس های خوبی را از «آیین سنتی مغ و مشتا در میناب» ثبت کند که از منظر سوژه پردازی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت. این آیین مربوط به جشن شکرگزاری خرما در شهرستان میناب است.

از دیگر عکس های خوب این خبرگزاری گزارش«مسابقات آفرود قهرمانی کشور-قائمشهر» از بهروز خسروی است که به دلیل درگیری با موضوع، ترکیب بندی و زاویه دید عالی عکاس مورد توجه قرار گرفت. همچنین نماهایی که عکاس انتخاب کرده به مخاطب حس تحرک را القا می کند.

«آتش سوزی در جنگل های ارسباران» از الهام جواد زاده عکاس خبرگزاری ایرنا به دلیل سوژه پردازی و زاویه دید خوب عکاس مورد توجه قرار گرفت.

از دیگر گزارش های خوب ایرنا عکس های احمد ریاحی دهکردی از «جره» است که به دلیل کادر بندی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت. در توضیح این گزارش آمده:« «جَرّه» وسیله ایست بسیار ساده و اولیه ولی کاربردی برای عبور از عرض رودخانه در مناطق صعب العبور که از اتصال یک کابل به دو سرعرض رودخانه و قرقره ای که دارد ساخته شده است، تاریخچه استفاده آن حتی به پیش از دوره صفوه ای می رسد. تصاویر مربوط به استفاده از آن در عملیات های تمرینی امداد و نجات، عبور گردشگران و استفاده افراد محلی است.»

ایمان حامی خواه، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از «وضعیت نامناسب دپو زباله در ملایر» کار کرد که به دلیل اهمیت بالای موضوع و لزوم یافتن راهکار برای حل این معضل مورد توجه قرار گرفت. عکاس در شرح این گزارش تصویری توضیح داد که «در پنجاه کیلومتری شهر همدان و ده کیلومتری شهر ملایر نزدیکی شهر جوکار ، محل دفن زباله های شهر ملایر است که متاسفانه هر روز بیشتر از روز قبل زمین و هوا را آلوده می سازد.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here