زمان انتشار : ۲ شهریور ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۳ | کد خبر : 485113 |

قاب های ماندگار/ تقدیر شفقنا از ابراهیم عسگری؛ فعال رسانه ای

ابراهیم عسگری؛ فعال رسانه ای/ عکس از حسین شهلایی

شفقنا رسانه– شنیدن خاطرات اصحاب رسانه از زمان ورود شان به عرصه خبر رسانی علاوه بر بازتابی از چالش ها و مسائل آنان در زمان خود، می تواند تجربه‌ای وزین برای نسل جدید خبرنگاران باشد تا از زوایای دیگری به کار رسانه ای نگاه کنند و آن را به کار بگیرند. این تجربه علاوه بر بهره گیری خبرنگاران، می تواند برای مدیران رسانه ای هم کاربرد داشته باشد تا با نگاهی به نقاط ضعف و قوت رسانه خود، در راستای اصلاح و  انتشار مطالب اثر گذار قدم بردارند.

این هفته شفقنا میزبان ابراهیم عسگری از فعالان رسانه ای خبرگزاری ایسنا بود. عسگری در سال ۷۸ بعد از اتمام خدمت سربازی اش در واحد کنترل کیفیت انتشارات وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به کار می شود و همین فعالیت،  مقدمات آشنایی او با سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی را فراهم می کند. او از همان سال وارد سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی می شود و با توجه به رشته تحصیلی اش(زبان و ادبیات فارسی) در بخش ادبی و فرهنگی این سازمان شروع به فعالیت می کند.

همزمان با شروع فعالیت اش در سازمان جهاد دانشگاهی، مقدمات کار خبرگزاری دانشجویان ایران هم فراهم می شود. در شهریور ماه سال ۷۸  به دکتر ابوالفضل فاتح، موسس ایسنا معرفی و به همراه میر حمید حسن زاده در بخشی به نام انجمن دانشجویان خبرنگار مشغول به کار می شود. دبیری و سردبیری بخش دفاتر و مناطق خبری ایسنا از سال ۸۱ تا ۸۴ از دیگر فعالیت های عسگری است. آن‌طور که این فعال رسانه ای تعریف می کند، تقویت مناطق خبری در ایسنا از مهم ترین رویکردهای این خبرگزاری بوده است.

او روایت می کند: از سال ۸۴ تا سال ۹۲ نمایندگی های ایسنا را تبدیل به منطقه خبری کردیم.در همان اوایل تاسیس ایسنا، رویکرد ما این بود که رسانه های بومی و منطقه ای را در قالب ایسنا رشد دهیم. نمونه قبل ما خبرگزاری «ایرنا» بود که هر ۵ یا ۴ استان را یک منطقه خبری می دانست. ولی ایسنا قصد داشت هر استان را یک منطقه خبری بداند. برای همین در هر استان یک سایت جداگانه راه اندازی کردیم که اولین منطقه خبری ایسنا  آذر ماه سال ۸۰ در خوزستان راه اندازی شد. دومین منطقه خبری ایسنا در کرمانشاه و بعد یزد بود و به همین ترتیب همه استان ها دارای سایت ایسنا شدند. رویکرد ایسنا در ابتدا تقویت رسانه های بومی بود و معتقد بودیم باید به اخبار محلی و منطقه ای اهمیت دهیم و اخبار این حوزه مغفول واقع نشود. همچنین در مقابل تهاجم فرهنگی با توسعه رسانه ها بومی، محلی و منطقه ای، فرهنگ و زبان بومی تقویت شود. به همین خاطر اصرار داشتیم یک ایسنای استانی داشته باشیم و ایسنا در آن زمان مبدع و ساختار شکن این مسئله بود.

عسگری از سال ۸۴ تا ۹۰ مدیریت اداره اخبار دفاتر و مناطق خبری ایسنا و از سال ۸۶ تا ۹۷ (همزمان با دیگر مسئولیت‌ها) معاون اجرایی و امور نمایندگی‌های این خبرگزاری را بر عهده می گیرد. او همچنین اواخر سال ۸۸ و اوایل سال ۸۹ (۶ماه) سرپرست معاونت پشتیبانی ایسنا می شود. این فعال رسانه ای از سال ۹۷ تاکنون (شهریور ۹۸) به عنوان مدیر اداره اخبار شبانه ایسنا مشغول به فعالیت است.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here