زمان انتشار : ۳۱ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۱۶ | کد خبر : 485085 |

عکس های منتخب روز/ نمای زیبای«خانه های رنگی قزوین» در قاب دوربین عکاس «ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر  عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم، ایرنا، میزان  و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، ایمان حامی خواه، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی از « مسجد جامع همدان» دارد که به دلیل کادربندی و زوایه مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «مسجد جامع همدان از بناهای دوره ی قاجاریه است که به عنوان مهمترین مسجد کهن شهر همدان در قلب بازار سنتی همدان وقسمت غربی خیابان اکباتان واقع شده است. بنا بر آنچه که در شجره این مسجد آمده، جامع کهنسال همدان از جوامع معتبر اسلامی به شمار می‌رود و در دوران‌های گذشته آن را جامع عتیق و گاهی هم مسجد اعظم نامیده‌اند. ساختمان اصلی این مسجد دارای صحن وسیع دلباز، سه شبستان، یک ایوان و دو مناره بوده و امروز واجد سه ایوان، دو شبستان، شش مناره و گنبد آجری یک‌پوش بزرگی است. ۲۱ آگوست برابر با ۳۱ مرداد ماه در تقویم کشورهای اسلامی به عنوان روز جهانی مساجد شناخته می شود. علت این نامگذاری، وقوع حادثه ای است که ۵۰ سال قبل در قبله نخست مسلمانان، مسجدالاقصی به وقوع پیوست. در این روز بخش هایی از مسجدالاقصی توسط یک یهودی تندرو به آتش کشیده شد و به همین مناسبت روز جهانی مساجد نام گرفت تا تمام مسلمانان هر سال ضمن یادآوری این حادثه تلخ، از مساجد و در رأس آنها مسجدالاقصی حمایت و صیانت کنند.»

عزیز بابا نژاد، عکاس خبرگزاری تسنیم هم گزارشی تصویری با عنوان «مسجد امام خمینی (ره)-بروجرد» کار کرد که از منظر زاویه دید و کادر بندی مورد توجه قرار گرفت. همچنین توجه به بناهای قدیمی در جذب توریست از دیگر ویژگی های خوب این گزارش تصویری است.

«خانه های رنگی خیابان نواب قزوین» از اصغر خمسه در خبرگزاری ایرنا به دلیل نمای انتخاب شده و ترکیب بندی جالب مورد توجه قرار گرفت. همچنین زاویه دید خوب عکاس، رنگ و جلای خاصی به عکس ها داده است.

از دیگر عکس های خوب ایرنا گزارش «نخستین دوره مسابقات کیبل اسکی بانوان» است که توسط سید محمد اکبر موسوی ثبت شده و از منظر القای حس تحرک و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

مهدی محبی پور عکاس خبرگزاری میزان گزارشی با عنوان «دریای زباله در ساحل خزر» کار کرد که از منظر سوژه پردازی و روایی بودن مشکلات دپوی زباله در این منطقه مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here