زمان انتشار : ۳۱ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۴۲ | کد خبر : 485062 |

ویترین روزنامه ها/ روایت خوب«آرمان ملی» از مشکلات جدید تاکسی داران / نگرانی به موقع «اعتماد» از چرایی افزایش آلاینده ازن در «تهران»

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، «تاکسی‌های زرد روی خط قرمز» تیتر جالب روزنامه آرمان ملی است که گزارش نسبتاً خوبی درباره افزایش تاکسی‌های اینترنتی و مشکلات به وجود آمده برای تاکسی داران کار کرد. روزنامه در بخشی از گزارش توضیح داد که «امروزه با افزایش تاکسی‌های اینترنتی دیگر شرایط کار مساوی برای تاکسی‌های رسمی و تاکسی‌های اینترنتی وجود ندارد. هرچند مسئولان برای ایجاد شرایط برابر تا به امروز جلسات متعددی را برگزار کرده‌اند که متاسفانه هیچ‌یک از آنها مثمرثمر واقع نشده و این خود باعث افزایش نارضایتی تاکسی‌های رسمی شده به‌گونه‌ای که دیگر برخی تاکسی‌های رسمی تمایل چندانی به کار ندارند و بیشتر وقت خود را در تاکسی‌های اینترنتی به‌سر می‌برند که این خود می‌تواند عاملی برای تضعیف تاکسیرانی رسمی در کشور شود.»

روزنامه اعتماد امروز گزارش خوبی درباره چرایی افزایش آلاینده ازن در تهران نوشت و در تیتر جالب و صریحی عنوان کرد:«تابستان آغشته به «ازن»». در این گزارش با اشاره به آماری از ذرات معلق ازن، به مهم ترین تبعات این آلاینده در هوا اشاره شده است. از دیگر بخش های مهم این گزارش مطرح کردن این پرسش است که چرا آلاینده ازن در سال‌های اخیر رو به افزایش گذاشته، آیا تغییرات اقلیمی و گرم شدن درجه هوا در این تغییرات نقش دارد؟ مجید شفیع‌پور، عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران در پاسخ به پرسش‌های «اعتماد»، به صراحت نقش تغییرات اقلیمی را تایید کرد و درباره آن توضیح داد: «به ‌طور کلی می‌توان گفت که ما با یک چرخه از تغییرات روبه‌رو هستیم. گرمایش جهانی به تغییرات اقلیمی دامن می‌زند. افزایش میانگین دما و تجمع‌های «آلاینده‌های اقلیمی کوتاه عمر» به واسطه اثرات متقابل باعث گرم‌تر شدن هوا و در نتیجه ازدیاد آلاینده‌ای چون ازن می‌شود.» به گفته شفیع‌پور بر اساس بررسی‌های انجام شده در کشور، سالانه حدود ۲ دهم تا ۲۵ صدم افزایش دمای سالانه را تجربه کرده‌ایم. یعنی الان می‌توانیم بگوییم نسبت به سه دهه گذشته میانگین افزایش دمای شهر تهران در بازه ۱.۷ تا ۲ درجه سلسیوس افزایش یافته است. مسأله مهمی که باید رسانه ها با مطرح کردن آن دنبال مطالبه گری و سیاست هایی برای کاهش آن از سوی سازمان محیط زیست، شورای شهر و وزارت بهداشت باشند.

 

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here