زمان انتشار : ۳۰ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۵۱ | کد خبر : 485026 |

ویترین روزنامه ها/ توجه «اعتماد» به صعود زنان والیبالیست/ جذاب نبودن تیتر «روزان» در واکنش به فرار مالیاتی پزشکان/ گزارش جالب«همدلی» درباره کارکرد آمبولانس های خصوصی

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.
به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه اعتماد امروز صفحه خوبی بست و تیتر و عکس یک خود را به پیروزی تیم والیبال زنان مقابل هنگ کنگ اختصاص داد و در تیتر کوتاه و خوبی نوشت:«این دختران بلند پرواز». خبری که کمتر به تیتر یک روزنامه ها آمد و این اقدام روزنامه اعتماد در توجه به صعود تیم والیبالیست زنان به یک چهارم نهایی قابل تحسین است. روزنامه در متن، گزارشی از چگونگی بازی این تیم و شرایط بازی بعدی آن با تیم تایلند را نوشت.
سال گذشته در پی رسیدگی نمایندگان مجلس به لایحه بودجه، قانون «الزام پزشکان به نصب دستگاه کارت‌خوان در مطب‌ها» برای شفافیت گردش مالی و جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان تصویب شد. پیگیری این موضوع از طرف رسانه ها می تواند سوژه جذابی باشد که ابعاد پنهان آن را برای نهادهای تصمیم ساز و مخاطب روشن کند. روزنامه روزان تیتر و عکس یک امروز خود را به این مطلب اختصاص داد اما با توجه به گذشت زمانی از این موضوع و مطرح شدن شائبه هایی درباره  دور زدن قانون توسط پزشکان برای نصب نکردن دستگاه های کارت خوان، بهتر بود روزنامه تیتر جذاب تری را که برای مخاطب تازگی داشته باشد، به تیتر می آورد. روزان در تیتری سوالی عنوان کرد:«آیا پزشکان از پرداخت مالیات فرار می کنند؟» و در طرح کاریکاتوری به این مسئله پرداخت که پزشکان در مطب های خود به نداشتن کارت خوان اذعان می کنند و در مقابل زنی دستفروش در مترو را نشان می دهد که با توجه به اجباری نبودن اتصال این شغل به دستگاه کارت خوان، به راحتی از این دستگاه در مترو استفاده می کند.
با نزدیک شدن شرکت کننده گان برنامه «عصر جدید» به مرحله فینال، روزنامه فرهیختگان گزارش کاملی درباره نقاط قوت و ضعف این برنامه کار کرد و در تیتر کوتاهی که از نام یک فراکسیون در مجلس وام گرفته است، با کنایه نوشت: «فراکسیون امید!». روزنامه در رو تیتر توضیح داد که «می‌توانید عصر جدید را دوست نداشته باشید یا عاشق آن باشید، اما نمی‌توانید امیدی را که در استعدادهای ناشناخته در طیفی از هنرها ایجاد کرده، منکر شوید» و در متن اشاره کرد که عصر جدید «یک گام رو به جلو در برنامه‌سازی تلویزیون بود و هرچند که وجه سرگرمی در آن پررنگ‌تر بود، اما در دل آن مسائل مهمی چون امید، پشتکار، تلاش و دسترسی نسبتا آسان به رسانه ملی هم مطرح شد که کمتر در صداوسیما شاهد این اتفاق بودیم.» به نظر می رسد به طور کنایه ای هدف از عنوان تیتر علاوه بر موفقیت برنامه عصر جدید در شکوفایی استعدادها و امید آفرینی در دل افراد با استعداد و تهیه کنندگان برنامه، اشاره به عملکرد فراکسیون امید مجلس باشد. به عبارتی می خواهد بگوید فراکسیون امید در مجلس که در دوره های اخیر کرسی های بیشتری از آن خود کرد، عملکردی به مراتب ضعیف تر از یک برنامه بخصوص صداوسیما داشته است.
روزنامه همدلی با اشاره به صحبت های دیروز رئیس اداره آمبولانس خصوصی ایران گزارش جالبی درباره استفاده عده ای از افراد پولدار در تهران از آمبولانس برای فرار از ترافیک این شهر کار کرد و در تیتر خوبی نوشت: «اورژانس‌هایی که آژانس شدند». روزنامه علاوه بر معلمان خصوصی کنکور به سلبریتی هایی اشاره کرده که معمولا اسم‌شان با زندگی لاکچری گره خورده است و برای فرار از ترافیک از این آمبولانس ها استفاده می کنند.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here