زمان انتشار : ۲۹ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۱۷ | کد خبر : 485009 |

دیدار مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات با تحریریه شفقنا

شفقنا رسانه– سید جمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحریریه شفقنا دیدار کرد.

به گزارش شفقنا رسانه، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در این دیدار به نکاتی درباره وضعیت شبکه ملی اطلاعات و اقدامات وزارت ارتباطات در این باره پرداخت و توضیح داد: شبکه ملی اطلاعات سه نوع لایه دارد یکی از لایه های آن زیر ساخت است (بحث های فنی دارد) که جزء وظایف این وزارت خانه است.  لایه دیگر خدمات است که بخش تسهیل گری آن را باید وزارت ارتباطات تامین کند و بخش دیگر آن بر عهده شرکت های ارائه دهنده خدمات مثل استارتاپ ها و اپراتورها است.

هادیان ادامه داد: لایه بعدی مربوط به تولید محتوا است. در این میان ۵۲ نهاد مثل صدا و سیما، وزارت ارشاد و حتی بخش فرهنگی سازمان های نظامی و… می توانند، تولید محتوا کنند نه اینکه هر کسی به فراخور حال خودش محتوا تولید کند. الان بزرگترین مشکل به بخش تولید محتوا مربوط می شود و این بخش بر عهده وزارت ارتباطات نیست. قسمتی از بخش خدمات این شبکه هم با وزارت ارتباطات است. این بخش تسهیل شده، استارتاپ ها از ما وام می گیرند و شرکت ها از ما خدمات دریافت می کنند. مثلا سرور می خواهند و از ما مشاوره می گیرند و بخش زیر ساخت هم آماده است.

هادیان درباره مهم ترین ویژگی این شبکه توضیح داد: شبکه ملی اطلاعات به معنای بستن درها به روی شبکه های خارجی و دیگر موتورهای جستجو گر نیست بلکه یک سامانه ملی برای روز مبادا است که می توان از ظرفیت آن استفاده کرد. مثلا اگر روزی متوجه شویم گوگل به ما خدمات نمی دهد، می توانیم از امکانات این شبکه بهره مند شویم.

این مدیر روابط عمومی در پاسخ به این سوال که قطعی های اخیر اینترنت به خاطر تست شبکه ملی اطلاعات است یا خیر؟ بیان کرد: شبکه ملی اطلاعات همیشه در حال تست شدن است. اگر در مسائل فنی تست نکنیم، نمی توانیم خطا را تشخیص دهیم. ولی قطعی اینترنت فقط به تست این شبکه مربوط نمی شود و این قطع شدن عوامل مختلفی دارد که بنده نسبت به آن آگاهی ندارم چون در حوزه تخصص ام نیست.

مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here