زمان انتشار : ۲۶ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۷ | کد خبر : 484920 |

عکس های منتخب روز/ انعکاس جاذبه باستانی«تخت سلیمان» از نگاه هنرمندانه عکاس «میزان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های تسنیم، میزان و ایرنا است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، حامد جعفر نژاد عکاس خبرگزاری تسنیم، گزارشی با عنوان« مسجدالحرام و مکه مکرمه» کار کرد که از منظر نورپردازی و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت. همچنین دقت بالای عکاس، بر کیفیت عکس ها افزوده است.

گزارش مهدی محبی پور در خبرگزاری میزان با عنوان «تخت سلیمان» از منظر سوژه پردازی و زاویه دید مورد توجه قرار گرفت. کادربندی عالی این تصاویر می تواند بر معرفی این جاذبه تاریخی و طبیعی و جذب توریست تاثیر گذار باشد.

«مسابقات انتخابی قهرمانی کشور موتور کراس» گزارش تصویری جالب رسول شجاعی در خبرگزاری ایرنا است که از منظر القای حس تحرک و زاویه دید مورد توجه قرار گرفت.

عابد میرمعصومی دیگر عکاس خبرگزاری ایرنا گزارشی با عنوان«نمایش فصل شیدایی» کار کرد که از منظر نورپردازی و کادربندی عالی مورد توجه قرار گرفت. همچنین انتخاب نمای درست عکاس، به روایی بودن این نمایش کمک زیادی کرده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here