زمان انتشار : ۲۴ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۵۳ | کد خبر : 484869 |

عکس های منتخب روز/ قصه‌ی دستانی هنر‌آفرین در قاب دوربین «مهر»‌

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های افارس، مهر و تسنیم است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، «دستانی برای اشتغالزایی در روستا» گزارش تصویری مجید عسگری پور، عکاس خبرگزاری مهر است که به دلیل سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر این گزارش آمده است که « شهناز شهبازی ۵۰ ساله اهل روستای عشایر شهرستان چلگرد است. او سال ۹۵ با وام ۵ میلیون تومانی، کارگاه قالیبافی در یکی از اتاق های خانه خود راه اندازی کرده است و با عروس خود مشغول بافت فرش شده اند. شهناز میگوید توانایی این را دارد که با ۱۵ میلیون وام، کارگاه خود را گسترش دهد و برای حداقل ۶ زن در روستا اشتغالزایی کند. »

تصاویر مصطفی حمزه ای، عکاس خبرگزاری فارس از «توفانِ سیستان» به دلیل دقت بالا، کادربندی و نورپردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « توفان های ناشی از بادهای ۱۲۰ روزه که از چند روزه اخیر در منطقه سیستان شدت گرفته ، زندگی مردم منطقه را مختل و بیش از صدها نفر را راهی مراکز درمانی کرده است. »

کیهان فیروزه ای، عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی تصویری از « اجتماع بزرگ دف نوازان در سنندج» کار کرد که به دلیل کادربندی و زاویه خوب مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here