زمان انتشار : ۲۳ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۳ | کد خبر : 484817 |

عکس های منتخب روز/ «اجتماع بزرگ دف نوازان» به روایت عکاس «ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، فارس، مهر و ایسنا است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، گزارش تصویری پوریا پاکیزه، عکاس خبرگزاری ایسنا از «سفرنامه ماداگاسکار» به دلیل زاویه بندی و کادربندی خوب و نیز شرح عکس نویسی کامل مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر این گزارش آمده است که « «ماداگاسکار» چیزی بیشتر از آنچه که در انیمیشن‌های کمپانی DreamWorks دیده‌ایم است. جزیره‌ای که روزگاری محل سکونت دایناسورها بوده و صاحب بزرگ‌ترین معادن طلا و سنگ‌های گرانبهاست، اما مردمش دست‌کم هفتاد سال عقب‌تر از امروز زندگی می‌کنند. ویزای «ماداگاسکار» فرودگاهی صادر می‌شود. اگر کمتر از ۳۰ روز در آن اقامت داشته باشیم باید ۳۷ دلار بپردازیم و اگر اقامت توریستی تا ۶۰ روز طول بکشد باید ۴۵ دلار پرداخت کنیم. «ماداگاسکار» ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد و مردم آن به زبان فرانسوی و مالاگاسی حرف میزنند. واحد پول این کشور آریاری مالاگاسی نام دارد. حدود نیمی از مردم این کشور مسیحی و نیمی دیگر پیرو سنت‌های دینی بومی هستند.»

«اجتماع بزرگ دف نوازان» از سید مصلح پیر خضرانیان عکاس خبرگزاری ایرنا از منظر سوژه پردازی، ترکیب بندی عالی و روایی بودن این جشنواره مورد توجه قرار گرفت. معرفی سنت های اقوام ایرانی یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این گزارش تصویری است.
همچنین عکس های اصغر خمسه با عنوان«جشنواره نمایش های آیینی و سنتی» در خبرگزاری ایرنا از منظر کادر بندی و زاویه دید جالب عکاس مورد توجه قرار گرفت. نماهای که عکاس انتخاب کرده روایت خوبی را از جزئیات این نمایش محیطی ارائه می دهد.
گزارش تصویری وحید عبدی، عکاس خبرگزاری فارس از « معدن مس « سونْگونْ »» به دلیل کادربندی و نمای خوب مورد توجه قرار گرفت.
محمد حسین قنبری، عکاس خبرگزاری مهر هم گزارشی از « برداشت سنتی خوشه‌های طلا در کرمان» دارد که به دلیل سوژه پردازی و زاویه خوب مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here