زمان انتشار : ۲۲ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۲ | کد خبر : 484778 |

عکس های منتخب روز/ زیباترین جاذبه آسمان شب به روایت عکاس «ایرنا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های مهر، ایرنا و تسنیم است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، مقداد مددی عکاس خبرگزاری تسنیم توانست تصاویر خوبی از«همایش روز جهانی ووشو» که در میدان آزادی تهران برگزار شد، ثبت کند. این تصاویر از منظر کادر و ترکیب بندی و نورپردازی خوب مورد توجه قرار گرفت.

«لایروبی کارون» گزارش تصویری خوب علی معرف عکاس خبرگزاری ایرنا است که از منظر سوژه پردازی و کپشن نویسی مورد توجه قرار گرفت. همچنین زاویه دید مناسب عکاس، اطلاعات خوبی را از وضعیت رسوب رودخانه کارون نمایان می کند. در توضیحات این گزارش آمده«پس از باران های فصل بهار که موجب انتقال سیلاب به سمت بستر رود کارون در استان خوزستان شده است، لایروبی از سواحل این رودخانه در حال اجرا می باشد. این روزها رودخانه کارون به دلیل رسوب ناشی از سیل شرایط مساعدی ندارد. با توجه به فروکش کردن سیلاب، رسوبگذاری در رودخانه بیشتر شده است.شیب عمومی رودخانه کارون در بالادست اهواز و دز باعث عدم رسوبگذاری می شود اما، در اهواز به دلیل وجود پل های متعدد و شیب کم رودخانه رسوب گذاری به ویژه در پارک جزیره رخ داده است.رسوب رودخانه کارون در مقطع اهواز ماسه‌بادی است و برای کوره‌های آجرپزی و فضای سبز مورداستفاده قرار می‌گیرد.»

احمد ریاحی دهکردی از دیگر عکاسان ایرنا گزارشی با عنوان «بارش شهابی بر ساوشی در چهارمحال و بختیاری» کار کرد که از منظر نورپردازی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت. انتخاب نمای درست بر جذابیت این تصاویر افزوده است.

عکس های بهنام توفیقی، عکاس خبرگزاری مهر از «اقامه نماز عید سعید قربان در مصلی تهران »به دلیل کادربندی و زاویه دید مناسب مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here