زمان انتشار : ۲۰ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۸ | کد خبر : 484705 |

عکس های منتخب روز/ تصاویر دل انگیز «ایرنا» از لحظات معنوی «مراسم دعای عرفه در شرق مکه»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های مهر، ایرنا و تسنیم است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه،محمود رحیمی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی از مراسم شب دوم مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) کار کرد که به دلیل کادربندی خوب و دقت بالای عکاس در زاویه دید مورد توجه قرار گرفت.

حامد غلامی عکاس خبرگزاری ایرنا گزارش تصویری از «بحران کم آبی در هیرمند» کار کرد که از منظر سوژه پردازی و روایی بودن وضعیت این منطقه، مورد توجه قرار گرفت. در توضیح این گزارش تصویری آمده«با شروع فصل گرما افزون بر ۳۸ روستای شهرستان هیرمند دچار بحران کم‌آبی شدند و از طریق تانکر به آنها آبرسانی می شود.مشکل کم آبی هیرمند واقع در شمال سیستان وبلوچستان از چند سال گذشته آغاز شده و زندگی مردم را سخت کرده است.»

از دیگر گزارش های تصویری خوب این خبرگزاری ثبت تصاویری دل انگیز از لحظات معنوی «مراسم دعای عرفه در شرق مکه» است که از منظر زاویه دید و کادر بندی عالی مورد توجه قرار گرفت.

«افتتاحیه مسابقات بین المللی گشت جاده ای» از محمد حسین موحدی نژاد عکاس خبرگزاری تسنیم از لحاظ درگیری با موضوع و ثبت لحظه ای عکس مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here