زمان انتشار : ۱۹ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۰۷ | کد خبر : 484627 |

عکس‌های منتخب روز/ حرکات انسان دوستانه«جهادگران گمنام سلامت» در قاب دوربین عکاس «مهر»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های فارس، مهر، ایرنا و تسنیم است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، محمود رحیمی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از مراسم شب اول مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) دارد که به دلیل نورپردازی و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

همچنین عکس های دو روز پیش پانته آ نیکزاد، عکاس خبرگزاری مهر از «جهادگران گمنام سلامت» هم به دلیل سوژه پردازی خوب عکاس، ترویج حس انسان دوستی و نیز زاویه دید خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «صعب العبور بودن جاده های دهستان موگویی سبب شده است که کمتر کسی جرات تردد در این جاده ها را به خود بدهد اما هنوز هستند افرادی که انسانیت را از یاد نبرده و برای یاری رساندن به انسانی در دور دست ها، از جان خود مایه می گذارند. به همت سازمان علوم پزشکی حتی در دوردست ترین نقاط استان چهارمحال و بختیاری نیز خدمات پزشکی ارائه می شود و حتی در برخی روزهای هفته پزشک  و ماما نیز در این مناطق حضور پیدا می کنند. ابوذر درخشان، بهورز روستای صالح کوتاه در دهستان موگویی است که سال هاست خود را وقف خدمت به اهالی مناطق محروم نموده است. او تنها نیروی ثابت خانه بهداشت روستای صالح کوتاه است که نه تنها به اهالی این روستا، بلکه به چندین روستای دور دست و عشایر منطقه نیز خدمات پزشکی ارائه می دهد. او برای رسیدگی به وضعیت سلامت اهالی برخی روستاها و عشایر این منطقه، حتی مجبور است ساعت ها با چهارپایان در جاده های صعب العبور تردد کند.»

«دعا در « بین الحرمین »» گزارش تصویری زهیر صیدانلو ، عکاس خبرگزاری فارس هم از میان سایر گزارش های این رسانه به دلیل زاویه دید و کادر بندی مناسب مورد توجه قرار گرفت.

احمد معینی جم عکاس خبرگزاری ایرنا توانست تصاویر خوبی را از «اولین دوره رقابت های جام دکو کاپ» که روز جمعه برگزار شد، ثبت کند. این تصاویر از منظر القای حس تحرک و زاویه دید عالی مورد توجه قرار گرفت.

«مسابقات حرکات نمایشی موتورسواری» از امین جلالی عکاس خبرگزاری ایرنا هم به دلیل ترکیب بندی و انتخاب کادر بندی خوب را می توان از عکس های منتخب این رسانه دانست.

عبدالرحمن رافتی عکاس خبرگزاری تسنیم تصاویر جالبی از«یک روز گرم تابستانی در آبشار گنج‌نامه همدان» کار کرد که از منظر سوژه پردازی و القای حس نشاط و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت. همچنین نماهایی که عکاس انتخاب کرده می تواند در جذب توریست تاثیر گذار باشد.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here