زمان انتشار : ۱۸ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۱۱ | کد خبر : 484623 |

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران به مناسبت روز خبرنگار بیانیه صادر کرد

شفقنا رسانه- انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار بیانیه‌ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی این انجمن متن بیانیه به این شرح است:

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران،روز خبرنگار را به عموم روزنامه‌نگاران کشور تبریک گفته و با پاسداشت این حرفه آرزومند است که روزنامه‌نگاری ایران براساس سوابق درخشان حرفه‌ای تاریخ روزنامه‌نگاری ایران و میراثی که از گذشتگان این حرفه به ما رسیده است،بتواند شرایط دشوار کنونی را با سربلندی پشت سر بگذارد.

در سالی که گذشت،بروز بحران شدید اقتصاد مطبوعات وخبرگزاری‌ها، عمیق‌تر شدن بحران مرجعیت رسانه‌های داخلی، عدم ثبات شغلی روزنامه‌نگاران، بی‌برنامگی دولت در تعامل با روزنامه‌نگاران برای حل مشکلات این حرفه، تلاش برای ایجاد کنترل بیشتر برای حرفه روزنامه‌نگاری از طریق تدوین لایحۀ سازمان نظام رسانه، ضعف امنیت حرفه‌ای روزنامه‌نگاران و ادامه بیم‌های مزمن این حرفه و بازداشت بعضی روزنامه‌نگاران موجب ادامه و افزایش نگرانی‌ها در خصوص حقوق قانونی این حرفه است.

متأسفانه وضعیت بحرانی موجود و عدم اهتمام سازمان‌های مسئول برای رفع موانع اساسی در حرف روزنامه‌نگاری، بهبود وضعیت معیشتی روزنامه‌نگاران در حد مقررات قانون کار و مقررات تأمین اجتماعی، ایجاد امنیت حرفه‌ای، مبارزه با فساد در توزیع کمک‌های دولتی به مطبوعات و رانت‌خواری و مانند این‌ها، در کنار توسعه فضای غیر‌حرفه‌ای مجازی، زمینه‌ها را برای گسترش این بحران فراهم ساخته است. اولین قربانیان این بحران، روزنامه‌‌نگاران و رسانه‌های کشور خواهند بود. علاوه بر این هر اندازه روزنامه‌نگاری آزاد و مستقل و حرفه‌ای کشور بیشتر تضعیف شود، ابعاد و عمق مرجعیت رسانه‌های داخل کشور نیز بیشتر شده و امنیت ملی و مصالح عمومی به خطر می‌افتد.
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران امیدوار است روزنامه‌نگاران کشور با ارادۀ جمعی و مشارکت عمومی خود بتوانند در پیشبرد و ارتقای کارآمدی نظام رسانه‌ای کشور در سال پیش‌رو اثرگذار باشند.
انجمن همچنین خواستار آن است که دولت و سایر نهادهای قانونی کشور، تکالیف قانونی خود را نسبت به روزنامه‌نگاران مسئولانه و بی‌طرفانه به انجام رسانند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here