زمان انتشار : ۱۷ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۷:۵۳ | کد خبر : 484593 |

شهدا؛ بهترین خبرنگاران و خبرسازان

شفقنا رسانه- رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در مراسم روز خبرنگار در کرمان(سیرجان) با تبریک این روز گفت: شهدا  بهترین‌خبرنگاران و خبرسازان هستند؛ آن‌ها هم خالق  بهترین خبرها  و هم راوی صادق آن هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، دکتراکبرنصراللهی در این مراسم گفت: بهترین‌ خبرنگار و خبر را باید در شهدا و سیره آنان جستجو کرد. چرا که آنان هم خالق خبر و هم راوی صادق اخبارخوب از جنس حق، ایثار، دفاع انسانیت، حقوق بشر و ارزش‌های اخلاقی و انسانی هستند.

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری با تجلیل از شهید محمود صارمی، به شهدای عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: در روز خبرنگار و مناسبت نامگذاری آن یعنی شهادت شهید صارمی، لازم است از همه شهدای والامقام ازجمله خبرنگاران شهید فاجعه منا، دفاع مقدس و مدافع حرم یاد شود.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه همچنین با اشاره  به محدود نبودن کار خبرنگاران به ساعت و روز خاص گفت : اگر چه روز خبرنگار، نمادین است اما نباید به یک روز محدود شود بلکه چون خبرنگار از مردم، صدای مردم، چشم و گوش مردم است و کار خبرنگاران هم روز و ساعت خاصی ندارد بنابراین، روز خبرنگار روز مردم و همه روزها روز خبرنگار است.

نصراللهی با تاکید بر ضرورت مردمی بودن خبرنگاران و توجه به مشکلات مردم گفت : اگر خبرنگاران از مردم نباشند و راوی زندگی و مشکلات مردم و به دنبال راه حل آن نباشند، خبرنگار نیستند.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه با اشاره به ضرورت حمایت از خبرنگاران گفت: کار رسانه‌های‌ متعهد، ارزشمند و مقدس و به نوعی عبادت است و مسئولان باید با توجه به مقدس بودن کار خبرنگاران و رسانه‌ها، مدافع‌حریم و حرم‌رسانه باشند؛ آن‌ها را محرم، دلسوز و مشاور خود بدانند و از کمک آن‌ها برای حل مشکلات بهره گیرند و حساب برخی از افرادی را که فقط در کسوت‌خبرنگار در تامین معیشت و کاسبی اقتصادی و سیاسی هستند با خبرنگاران متعهد و مردمی، جدا بدانند.

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری تولید و انتشار صرف انبوه اخبار منفی را شلیک به روح و روان و امید مردم دانست و  گفت : اگرچه خبرنگاران مسئول خوب و بد اخبار نیستند و باید وقایع را همان گونه که روی داده منتشر و مشکلات مردم را منعکس کنند اما وظیفه دارند در کنار طرح مشکلات راهکارهای حل آن را هم از کارشناسان پیگیری و منتشر کنند.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ضروری دانستن تعامل رسانه‌ها و روابط‌عمومی  با هم و اشاره به آسیب‌های این عدم تعامل  بر ضرورت داشتن خبرنگاران، روابط عمومی های مسئول، مسلط، با دغدغه و تسلط بر اصول حرفه ای اشاره و تاکید کرد: رسانه‌ها باید خبرنگارانی در تراز انقلاب اسلامی و در شان مردم داشته باشند و همه بویژه دانشگاه‌ها باید برای رسیدن به این هدف طرحی نو در اندازند.

 

*مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here