زمان انتشار : ۱۷ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۳۵ | کد خبر : 484571 |

عکس‌های منتخب روز/ جاذبه‌های رنگرزی سنتی در تبریز به روایت دوربین عکاس «ایرنا»

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های فارس و ایرنا است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، گزارش تصویری حسین معمری، عکاس خبرگزاری فارس از « آب‌رسانی به روستاهای محروم «خراسان شمالی»» به دلیل سوژه پردازی خوب عکاس و نیز به تصویر کشیدن مشکلات مناطق محروم مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «پنجاه و پنج روستای خراسان شمالی که به دلایل خشک‌سالی یا عدم امکان تأمین آب به‌صورت پایدار از طریق تأسیسات آب‌رسانی، محروم از دریافت آب‌لوله‌کشی هستند، خدمات آب شرب را از طریق تانکرهای سیار دریافت می‌کنند.»

گزارش تصویری علی حامد حق دوست، عکاس خبرگزاری ایرنا با عنوان «رنگرزی سنتی در تبریز» از منظر سوژه پردازی، کادر بندی مناسب و روایی مورد توجه قرار گرفت. همچنین عکاس با انتخاب نماهای درست، برگی از تاریخ این شغل را برای کسانی‌که با آن آشنایی ندارند بازنمایی می کند که در نوع خود مهم و دارای ارزش است.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here