زمان انتشار : ۱۴ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۰ | کد خبر : 484404 |

عکس های منتخب روز/ جاذبه های «دریاچه ارومیه» از لنز دوربین «فارس»

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های تسنیم، میزان، ایرنا، فارس و ایسنا است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، حسین میرکمالی عکاس خبرگزاری تسنیم توانست گزارش خوبی از «آتش سوزی یکهزار ساله سنتی قزوین» ثبت کند. این تصاویر از منظر سوژه پردازی و کادربندی عالی، روایت خوبی از وضعیت آتش سوزی در این باغستان را نمایان می کند و می تواند هشدار خوبی برای مسئولان مرتبط باشد که عدم رسیدگی و رها سازی چنین طبیعتی چه تبعاتی را به دنبال دارد.

«آتش سوزی در هتل آسمان شیراز» گزارش خوب محمد هادی خسروی عکاس خبرگزاری میزان است که از منظر نورپردازی و ترکیب بندی و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

عکس های ابوذر حمیدی جیرنده عکاس خبرگزاری ایرنا از «خنکای مه در «بره سر» رودبار» از منظر سوژه پردازی و القای حس آرامش مورد توجه قرار گرفت. نماهای زیبایی که عکاس انتخاب کرده می تواند در جذب توریست به این منطقه خوش آب و هوا موثر باشد.

علی انتظاری، عکاس فارس تصاویر زیبایی از «مسافران تابستانی «دریاچه ارومیه»» کار کرد که به دلیل کادربندی خوب مور توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده است: « دریاچه ارومیه هر سال در فصل تابستان گردشگرانی از سرتاسر کشور به خصوص مردم دو استان آذربایجان شرقی و غربی را جذب خود می‌کند، تا از تماشای زیبایی‌های دومین دریاچه شور جهان لذت ببرند و در آن به آب تنی و گذراندن اوقات فراغت در کنار این دریاچه بپرداند.»

عکس های برنا قاسمی، عکاس خبرگزاری ایسنا از پل گیشا با عنوان «پایان گیشا» به دلیل زاویه دید و کادربندی خوب و شرح عکس نویسی عالی مورد توجه قرار گرفت. در شرح عکس های این گزارش آمده است که « احجام شهرها را شکل می‌دهند. ساختمان‌ها، خیابان‌ها، میادین، برج‌ها، تونل‌ها، پل‌ها و حتی فضاهای خالی، احجامی هستند که در کنار هم فضای زنده ای به نام شهر را می‌سازند. وجود یا عدم وجود هر یک از این بناها، کالبد و ماهیت شهری را دستخوش تغییر می‌کنند. فضای خالی ‌ای که به یک باره تبدیل به برج می‌شود، خیابانی که ناگهان تونل می‌شود و پلی که ناگهان ناپدید می‌شود، نه تنها باعث تغییر در چهره شهر می شوند، بلکه برداشت ما از فضا را نیز دگرگون می‌کنند و می تواند بر روال زندگی ما اثر مثبت یا منفی داشته باشند. وجود یا عدم وجود احجام شهری می توانند نگاه ما را به شهر وسیع‌تر و یا محدوتر کنند. پل گیشا که در حدود ۴۰ سال در تهران در جای خود استوار بوده، ناگهان ناپدید شد ، و هر چند که هنوز آثار خود را برجای گذاشته است، چهره جدیدی از شهر را پیش روی ما قرار داده است.»

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here