زمان انتشار : ۱۰ مرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۲۱ | کد خبر : 484199 |

عکس های منتخب روز/ روایت غم انگیز «ایسنا» از «تار و پود پوسیده کارخانه ریسندگی و بافندگی کاشان»

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های تسنیم، ایسنا و میزان  است که جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایسنا ۵ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش اعظم داداشی درباره «تار و پود پوسیده کارخانه ریسندگی و بافندگی کاشان» به دلیل زاویه دید عکاس، شرح عکس نویسی و سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح عکس های این گزارش آمده است: «در نزدیکی میدان ۱۵ خرداد شهر کاشان، دو برج آجری بلند، سر به آسمان دارد که متعلق به کارخانه «ریسندگی و بافندگی کاشان» است. کارخانه‌ای که تاریخ صنعت نساجی کشور با آن رقم خورده و حالا جز این دو برج آجری که دودکش کوره‌های کارخانه بوده‌اند و سال‌هاست که خاموش شده‌اند، چیزی ازآن باقی نمانده است. این کارخانه در تیر ماه ۱۳۵۸ مشمول بند دال قانون حفاظت صنایع قرار گرفت و جزو هیچ یک از بندهایی که اداره واحدها را در اختیار سازمان های دولتی قرار می‌دهد، نشد. با اینکه مشمول مصادره نشد، از سال ۱۳۵۹ ممنوع المعامله شد و نتوانست فعالیت اقتصادی خود را توسعه دهد.»

همچنین عکس های محمد قجر، عکاس ایسنا از «آبشار لوه» در پارک ملی گلستان هم به دلیل نورپردازی و کادر بندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

مهدی پدرام خو، عکاس خبرگزاری تسنیم گزارش تصویری با عنوان « مرگ در یک قدمی نخلستان های شادگان» کار کرد که از لحاظ سوژه پردازی، روایی بودن و نورپردازی عالی مورد توجه قرار گرفت. همچنین شرح عکس نویسی این گزارش، می تواند از یک بحران زیست محیطی مهم خبر دهد.

گزارش «جولان خطر با موتور» از امیر حسین جامه بزرگ در خبرگزاری میزان روایت خوبی از بیشترین تخلفات موتور را نشان می دهد که علاوه بر جنبه هشداری، انتقاد خوبی به وضعیت موتورسواران کرده است. این گزارش از منظر درگیری با موضوع و سوژه پردازی مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here