زمان انتشار : ۳۱ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۰۴ | کد خبر : 483699 |

عکس‌های منتخب روز/روایت تکان دهنده «مهر» از خسارت طوفان شدید در «بیرجند»

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایسنا، میزان، فارس و مهر است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایسنا ۱۰ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها عکس های رحیم بنی‌ اسد آزاد از «رویداد هنری «حافظه‌ چوب»» با توجه به سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر این گزارش آمده است «این روزها محوطه‌ پارک ریاضیات و کتابخانه ملی شهر کویری کرمان شاهد برگزاری رویداد هنری «حافظه‌ چوب» است. رویدادی که در آن درختان خشک شده شهر به یک اثر هنری تبدیل می‌شوند. روزانه همه ما در خیابان و پارک ها درختان زیادی را می‌بینیم که به دلایلی مختلف خشک شده‌اند که می‌توانند برای شهروندان خطر آفرین هم باشند، شهرداری کرمان با رویداد «حافظه‌ چوب» کارکرد این درختان را در شهر تغییر داده و توسط هنرمندان مجسمه ساز سراسر کشور به اثر هنری تبدیل کرده است، تا فضای زیبایی را به شهر بدهد.»

تصاویر حسن شیروانی، عکاس خبرگزاری میزان و عابد قاسمی، عکاس خبرگزاری فارس و مرتضی آخوندی، عکاس ایسنا از نفتکش توقیف شده انگلیسی به دلیل نورپردازی و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

حسن نوفرستی، عکاس خبرگزاری مهر تصاویری از خسارت های طوفان شدید در بیرجند کار کرد که از لحاظ روایی بودن و به تصویر کشیدن عمق مسئله مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here