زمان انتشار : ۳۰ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۰ | کد خبر : 483643 |

عکس های منتخب روز/امید به زندگی در «روستای سیل زده ابوسینا_خوزستان» را به روایت «تسنیم» ببینید

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایسنا، ایرنا، فارس، تسنیم و مهر است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری تسنیم ۵ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش میلاد حامدی از «روستای سیل زده ابوسینا_خوزستان» از منظر سوژه پردازی و کپشن نویسی خوب مورد توجه قرار گرفت. همچنین اطلاع رسانی درباره مناطق سیل زده بعد از بحران می تواند از ارزش های خبری این تصاویر باشد.

گزارش «مسابقات سه گانه پرش با اسب فدراسیون جهانی» از احمد معینی جم در میان ۱۵ گزارش ایرنا را می توان از منظر زاویه دید و القای حس تحرک جزء عکس های منتخب این رسانه دانست. همچنین گزارش علی کریمی با عنوان«فوتبال برای شادی» از دیگر تصاویر خوب ایرنا است که از لحاظ سوژه پردازی و کادر و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایسنا ۴ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « منطقه آزاد «ارس»» از منظر کپشن نویسی خوب، نما و زاویه دید عالی مورد توجه قرار گرفت. همچنین معرفی این منطقه به عنوان یک جاذبه گردشگری بین المللی از دیگر ویژگی های آن است.

عکس های زهیر صیدانلو از «مسابقات بسکتبال خیابانی» در میان ۴ گزارش تصویری فارس از منظر کادربندی و القای حس تحرک مورد توجه قرار گرفت.

راحله حصاری،عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از «جشنواره فرهنگی هنری روستا و عشایر در گلستان» کار کرد که به دلیل توجه به آداب و رسوم مناطق مختلف و معرفی آن ها و نیز سوژه پرازی خوب انتخاب شد.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here