زمان انتشار : ۲۲ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۷:۵۷ | کد خبر : 483236 |

بازدید سخنگوی دولت از شفقنا/ رسانه شفقنا در روش و منش بر اهداف خود استوار بوده است/ شفقنا در چارچوب گفتمان اعتدال بسیار به دولت کمک کرده است

شفقنا- سخنگوی دولت ظهر امروز و در آستانه ولادت هشتمین امام شیعیان، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از بخش‌های مختلف شفقنا بازدید کرد.

به گزارش شفقنا، دکتر علی ربیعی با حضور در شفقنا از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد و در ادامه به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع رسانی دولت و چند تن دیگر از مسئولان این شورا، دکتر ربیعی را در این بازدید همراهی کردند.

دکتر ربیعی در بخش ابتدایی صحبت های خود به شفقنا پیشنهاد داد که بر موضوعات مهم دینی و مذهبی تمرکز بیشتری داشته باشد به صورتی که به یک منبع مهم و معتبر تبدیل گردد به عنوان مثال این رسانه می تواند گفتمان دینی سنتی را به صورت جامع مورد بررسی قرار دهد و آن را در مقابل گفتمان بنیادگرایی به منصه ظهور برساند.

او گفت: متأسفانه ما روزنامه نگاری و خبرنگاری تحقیقی و عمومی پیرامون حوزه دین نداریم؛ اما با توجه به اینکه مشرب دینی حامی سایت شفقنا نگاهی به روز و کارآمد دارد، این رسانه می تواند در این زمینه، موفقیت های چشمگیری به دست آورد و به نمونه و الگویی برای دیگر رسانه ها تبدیل گردد.

سخنگوی دولت اظهار کرد: شفقنا، رسانه ای است که با گرایش ترویج دینداری کار می کند لذا هم عنوانی که شفقنا دارد و هم منش این رسانه مبتنی بر همین هدف بوده است. ما می بینیم که بسیاری از سایت ها، خبرگزاری ها و حتی روزنامه هایی که به نام انقلاب و دین تأسیس شدند چقدر مرزهای دینی را دَر می نوردند و در زمینه های مختلف آسیب های جدی وارد می کنند، اما شفقنا در روش و منش بر هدف خود استوار بوده است و خوشحالم که در این رسانه و در جمع همکاران آن حضور دارم.

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت: شفقنا به شدت استاندارد است/ رسانه ها غالباً تخصصی در گفت وگوها و گزارش های تحلیلی شفقنا ندارند  

در ادامه علیرضا معزی، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت نیز در مورد عملکرد و رویه رسانه شفقنا، گفت: در مورد رسانه شفقنا باید به دو نکته مهم اشاره کنم، اول اینکه این رسانه به شدت استاندارد است و این موضوع برای ما که در حوزه استانداردهای خبری و رسانه ای کار می کنیم، بسیار مهم است. گزارش ها، گفت وگوها، خبرها و رویکردهای سازمانی شفقنا بسیار تعریف شده و استاندارد است؛ از ابتدای پایه گذاری این رسانه به استانداردها و تعریف مشخص از فعالیت رسانه توجه شده و بر روی آن دقت شده و تا به امروز ادامه دارد و این فضا حفظ شده است.

معزی ادامه داد: در مورد اینکه دکتر ربیعی می گویند رسانه شفقنا در حوزه های دینی مرجع شود، باید بگویم که این رسانه علاوه بر حوزه های دینی در حوزه های دیگر هم مرجع است و دوستان ما در شفقنا در بسیاری از حوزه ها فعال هستند. در طول ۶ سال گذشته از شفقنا بهره بسیار بُردیم، علی رغم اینکه شفقنا یک رسانه سیاسی تعریف شده و همسوی با دولت نیست، ولی در چارچوب گفتمان اعتدال بسیار به ما و دولت کمک کرده است.

معزی اظهار کرد: نکته دوم اینکه گفت وگوها و گزارش های تحلیلی که دوستان شفقنا مطالعه و منتشر می کنند غالباً رسانه ها تخصصی بر آن ندارند و شفقنا بسیار پیشروست. پدرم یکی از مخاطبان پَر و پا قرص شفقناست و دائماً به ما می گوید: «گفت وگوهای تحلیلی و عمیق و مؤثر شفقنا را مطالعه و از آنها استفاده کنید»

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت افزود: معتقدم رسانه شفقنا در حوزه دینی مرجعیت را پیدا کرده است و اگر فضا معتدل تر شود، مطالب این رسانه بیشتر خود را نشان می دهد.

معزی یادآور شد: در طول سال معمولاً شفقنا چندین گفت وگو دارد که فضای رسانه ای را تحت تأثیر خود قرار می دهد، شاید این گفت وگوها با افراد عادی هم (از این لحاظ که این افراد با سایر رسانه ها نیز گفت گو دارند) انجام شود ولی رسانه شفقنا، جامعه رسانه ای کشور و مخاطبان را متوجه زوایایی جدید و مهم می کند. همکاران شفقنا یاران رسانه ای خوب ما هستند، همکارانی آرام و بی ادعا که همیشه از مطالب آنها بسیار بهره گرفته ایم.

متن کامل گفت وگوی شفقنا با دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here