زمان انتشار : ۶ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۱۸ | کد خبر : 482542 |

عکس های منتخب/آثار نامطلوب تردد هواپیماها در «سی متری جی» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های  میزان،ایرنا، ایسنا و فارس است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، روز گذشته خبرگزاری ایرنا ۱۱ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش «روز افریقا ۲۰۱۹» از منظر سوژه پردازی، روایی و کادر بندی مناسب مورد توجه قرار گرفت.

« غرش پرندگان آهنین در سی متری جی» گزارش منتخب خبرگزاری میزان از میان ۵ گزارش تصویری آن است که از لحاظ سوژه پردازی، زاویه دید و ترکیب بندی عالی و نمای درست مورد توجه قرار گرفت.در شرح این گزارش آمده «بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، سر و صدای ناخواسته موجب آسیب شنوایی، اختلال خواب و رهاسازی هورمون استرس (کورتیزول) می‌شود که می‌تواند بر سیستم ایمنی و متابولیسم بدن تاثیر داشته باشد. تردد هواپیما‌ها در بافت شهری و سر و صدای فرودگاه یکی از آثار نامطلوب متداول زیست محیطی به شمار می‌رود. امروزه افراد بسیاری در معرض آلودگی‌های صوتی ناشی از پرواز هواپیما قرار دارند. اهالی محله سی متری جی با چنین مشکلی مواجه هستند. بطور میانگین هر ۱۵ دقیقه یک غول آهنی در ارتفاع بسیار نزدیک از زمین با صدای هولناکی از بالای سر مردم این محله گذر می‌کند. آثار آلودگی صوتی هواپیما‌ها بر سلامتی، رنجش و آزردگی ساکنان، مدارس، پارک‌ها و اماکن عمومی، حیوانات و حتی ارزش املاک این منطقه قابل تامل است. »

از میان ۱۲ گزارش تصویری خبرگزاری فارس گزارش از «مسابقات دو میدانی جانبازان و معلولین» به دلیل داشتن تحرک در تصویر و سرعت عمل عکاس مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایسنا ۹ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها «سومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی» به دلیل کادر بندی مناسب مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here