زمان انتشار : ۵ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۸:۴۱ | کد خبر : 482509 |

نگاهی به عکس های منتخب/«عوارض« مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌زیست خوزستان»را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های  تسنیم ،فارس،میزان و ایسنا است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، روز گذشته خبرگزاری ایسنا ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش «روزهای طلایی به «نخ طلا» برمی‌گردد؟» با توجه به اهمیت موضوع، سوژه پردازی عکاس و نیز شرح عکس نویسی خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح عکس های این گزارش آمده است که «مالک جدید شرکت صنایع نخ خمین (نخ طلا) در آئین بهره‌برداری مجدد از این کارخانه مدعی شد تعدادی از ماشین‌آلات و دستگاه‌های کارخانه توسط مدیریت‌های پیشین از کارخانه خارج شده تا جایی که هشت سالن این واحد از تجهیزات خالی شد و از برخی ماشین‌آلات نیز تنها شاسی باقی ماند. این کارخانه در حال حاضر در خوشبینانه‌ترین حالت به همت ۱۰۰ نفر پرسنل به جامانده از روزگار طلایی‌اش، روزانه ۲۰۰۰ کیلو نخ تولید می‌کند و سعی دارد در دوره جدید فعالیتش این آمار را بهبود ببخشد. مالک جدید که یک ماهی است شرکت را تحویل گرفته پیش‌بینی می‌کند در یک دوره سه ساله تمام ظرفیت کارخانه به کار گرفته شود و ظرف دو ماه آینده، تراز مالی صنایع نخ خمین مثبت شود».

از میان ۸ گزارش تصویری خبرگزاری فارس گزارش «عوارض« مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌زیست خوزستان» با توجه به سوژه پردازی عکاس و جنبه هشداری بودن مسئله مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح عکس های این گزارش آمده است «با اجرای مالچ پاشی، محیط‌زیست برخی از مناطق بکر طبیعت خوزستان از جمله شهرستان « بُستان »، آسیب جدی دیده و به موزه جانداران تبدیل شده است.»

خبرگزاری میزان  ۴ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « برداشت گیلاس در باغات خراسان شمالی» از منظر کادر بندی و زاویه دید عالی مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری تسنیم هم ۸ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « تالاب بین المللی شادگان» از منظر ترکیب بندی و سوژه پردازی مورد توجه قرار گرفت. معرفی جاذبه کشور از مهم ترین ویژگی های این گزارش است که برای بیننده چشم نواز است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here