زمان انتشار : ۳ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۲ | کد خبر : 482403 |

عکس های منتخب در یک نگاه/تصاویر جالب تسنیم از «قهرمان شدن ژاپن در مسابقات قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا»

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های  تسنیم، میزان، ایسنا، ایلنا و مهر است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری میزان ۱۰ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « یازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات تعدادی از متهمان بانک سرمایه» از منظر ترکیب بندی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری تسنیم روز گذشته ۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها تصاویر « ژاپن قهرمان مسابقات قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا» و « مانور سگ های جستجو و نجات هلال احمر» از منظر تحرک، زاویه دید، کادر بندی و زاویه دید عالی عکاس مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایسنا ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « ایران زیباست؛ تالاب «حوض سلطان»» مورد توجه قرار گرفت. این تالاب در قم قرار گرفته است که به عنوان تالاب نمکی هم شناخته می‌شود. علاوه بر کادر بندی مناسب، توجه عکاس و نیز تلاش برای رونق گردشگری در مناطق کمتر شناخته شده از دلایل انتخاب این گزارش است.

« دره شیرز کوهدشت ، شگفتی طبیعت زاگرس» از میان ۱۰ گزارش تصویری خبرگزاری مهر انتخاب شد که به دلیل توجه به رونق گردشگری مورد توجه قرار گرفت.

« روستای چناقچی‌علیا» گزارش تصویری منتخب خبرگزاری ایلنا از میان ۴ گزارش تصویری اش است که به دلیل سوژه پردازی مناسب، توجه به مکان های کمتر شناخته شده، شرح عکس خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر این گزارش آمده است که « روستای چناقچی علیا از توابع بخش خرقان در شهرستان زرندیه و در ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهر ساوه قرار دارد. قدمت تاریخی این روستا بسیار زیاد است به طوری که گفته می‌شود به دوره صفویه برمی‌گردد. ساکنان آن را ارامنه، ترک‌ها و فارس‌ها تشکیل می‌دهند و هر سه این زبان‌ها در روستا رایج است.از مهم‌ترین و زیبا‌ترین مناظر طبیعی روستای چناقچی علیا به درختان گردوی دامنه کوه اطراف روستا می‌توان اشاره کرد که خصوصاً در فصل بهار و تابستان جلوه خاصی دارند.عمده‌ترین جاذبه‌های روستا را طبیعت کوهستانی، تفرجگاه‌های کوهپایه‌ای تشکیل می دهد. منظره صلیب سبز از زیبا‌ترین جاذبه‌های طبیعی روستا است. این منظره بدیع را درختان گردو در دامنه کوه پدید آورده‌اند. از آثاری که در بخش تاریخی این روستا قرار دارد، می‌توان به کلیسای ۴۰۰ ساله سرکیس مقدس اشاره کرد. تاریخ ساخت این بنا مربوط به سال ۱۷۷۰ میلادی می‌باشد.»

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here