زمان انتشار : ۲ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۲۰ | کد خبر : 482354 |

عکس های منتخب در یک نگاه/تصاویر خبرگزاری فارس از سواحل « مَکْران » دیدنی است

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم، میزان، ایسنا، فارس و مهر است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، از میان ۸ گزارش تصویری خبرگزاری ایسنا گزارش « گردشگران، مبهوت مسجد رنگ‌ها» به دلیل نورپردازی و زاویه دید مناسب مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری مهر هم ۱۰ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش از « باغ‌هایی که ساختمان شدند» و « راند اول مسابقات موتور ریس قهرمانی کشور» مورد توجه قرار گرفت. اولی به دلیل سوژه پردازی خوب و توجه به معضل باغ خواری دومی به دلیل کادربندی مناسب و تحرک در تصویر. در شرح تصاویر گزارش اول آمده است « زمانی نام محله کرهرود اراک که یکی از محله‌های قدیمی و سنتی کلانشهر اراک هست به خاطر داشتن باغات فراوان، سرسبز و بسیار زیبا و باطراوت بود و ریه‌های شهر اراک محسوب می‌شد. محصولات این باغات و مزارع کشاورزی جوابگوی شهر اراک و حتی شهرهای اطراف اراک نیز بود. اما این روزها مردم اراک، شاهد به نفس افتادن و مرگ تدریجی باغ‌های کرهرود هستند. باغ‌هایی که از پدران به فرزندان به ارث رسیده، یکی پس از دیگری از بین می‌روند و به جای آن برج‌ها و خانه‌های مسکونی سر از زمین برمی ‌آورند.»

از میان ۷ گزارش تصویری خبرگزاری فارس « سواحل « مَکْران »» به دلیل تلاش برای معرفی جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی کمتر شناخته شده انتخاب شد. « مَکْران » از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از «رأس‌الکوه» در غرب «جاسک» تا «لاس بلا» در جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده‌است.

خبرگزاری ایرنا هم ۱۵ گزارش تصویری کار کرد که گزارش « برد قاطع ایران مقابل استرالیا در هفته چهارم لیگ جهانی والیبال» و « انتقال مصدومان اتوبوس زائران کربلا در هرمزگان» از لحاظ کادر بندی، تحرک و دارای ارزش های خبری مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان هم ۷ گزارش تصویری کار کرد که گزارش « دومین جلسه رسیدگی به اتهامات پرونده شرکت کیمیا خودرو» و تصاویر ی از « جلوه زیبایی های طبیعت خراسان شمالی» از منظر زاویه دید، کادر بندی و درگیری با موضوع و نمای درست می توان آن را جزء عکس های برگزیده این رسانه دانست.

خبرگزاری تسنیم روز گذشته ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « افتتاح اولین موزه پمپ بنزین تهران» و « میراث انسان» از منظر سوژه پردازی، روایی بودن و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت. در توضیح گزارش تصویری «میراث انسان» آمده «در استان ‌کرمانشاه حدود ۵۰ کارگاه و معدن سنگ وجود دارد که به صورت کاملا محسوسی به طبیعت بکر این منطقه آسیب زیادی زده است. معادن باعث تغییر کاربری زمین از حالت مزرعه، جنگل و مراتع باز به الگوهای شهری و صنعتی می شود. فعالیت این کارگاه ها، رودخانه های محلی را از طریق آلودگی رسوبی میکنند و کیفیت آب و رواناب سطحی را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد سر و صدا و آلودگی صوتی می گردند.»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here