زمان انتشار : ۱ تیر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۱۹ | کد خبر : 482313 |

مرزبانی رسانه ای و جلوگیری از نفوذ خبرسازی های مجعول!

شفقنا رسانه – محمد علی نادعلی زاده، مدیر مسئول جماران در یادداشتی نوشت: یک رسانه انگلیسی در عملی نخ نما شده و تکراری اقدام به انتشار خبری مجعول کرده که در آن به نقل از منابعی که نامی از آنها برده نشده! آمده است:«دونالد ترامپ از طریق عمان در خصوص حمله ای قریب الوقوع به ایران هشدار داده است. بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری آمریکا در پیام خود در عین حال تاکید کرده است که خواهان گفتگو است و تمایل دارد با ایران وارد مذاکره شود. دونالد ترامپ همچنین در این پیام تصریح کرده است ایران «فرصت محدودی» برای آغاز گفتگوها دارد.رویترز در این گزارش به نقل از مقامات رسمی در تهران اعلام کرده است که پیام ارسالی از سوی عمان دریافت شده و در پاسخ تاکید شده است رهبر ایران با هرگونه گفتگو با آمریکا مخالف است.»

مطابق رویه ی این گونه خبرسازی ها، ابتدا از سوی برخی رسانه های به ظاهر موجه غربی تحت عنوان خبر فوری، خبر مهم و… بازنشر شده و هم زمان از سوی رسانه های بیگانه فارسی زبان ، با هدف تشدید جنگ روانی علیه ایران، روی آن مانور داده می شود.

اما این رسانه های معتبر در این قبیل موارد هیچ وقت به مخاطبان خود پاسخ نمی دهند که چرا در موضوعی با این اهمیت، به انتشار یک خبر مجعول که هیچ سند و منبع معتبری حاضر به پذیرفتن مسئولیت آن نشده، اقدام کرده اند؟!دلیلی وجود ندارد دونالد ترامپ که تاکنون مهم ترین تصمیمات خود را توئیتری مطرح کرده، حالا پیام محرمانه بدهد و در عین حال منبعی که نمی خواسته نامش فاش شود از آن مطلع شود!

از سوی دیگر دلیلی ندارد ایران که خود مسئولانه و روشن خبر انهدام پهباد متجاوز آمریکایی را اعلام کرده، حالا این پیغام محرمانه ساختگی را جدی بگیرد و به آن جوابی بدهد که تاکنون بارها از سوی بالاترین مقامات به وضوح و علنی گفته شده است!می بینید که صدر تا ذیل این داستان بیشتر به یک خبرسازی با هدف ایجاد و تشدید جنگ روانی با هدف تحت تاثیر قرار دادن مردم و تصمیمات مسئولان ایرانی می ماند. رسانه های مسئول ، حتما به مسئولیت حرفه ای خود در شرایط حساس واقفترند و مرزبانان رسانه ای همچون مرزبانان زمینی، دریایی و هوایی کشور با اقتدار، خبرسازی ها و اخبار مجعول را منهدم و خنثی خواهند کرد.

این در حالی است که طبق گفته چند ماه پیش محمدجواد ظریف رویترز یکی از منابع اصلی برای انتشار اخبار کذب علیه ایران به شمار می رود و این رسانه انگلیسی روزانه ده ها خبر جعلی را برای ضربه زدن به کشورمان منتشر می کند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here