زمان انتشار : ۳۰ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۰۹ | کد خبر : 482229 |

عکس های منتخب رسانه ها/تصاویر « کاهش شدید آب رودخانه کرخه نور-هویزه»را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های مهر، فارس، ایرنا و تسنیم است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، از میان ۶ گزارش تصویری خبرگزاری مهر، گزارش «فرار از گرما با آبتنی در حوضچه های باران» به دلیل زاویه مناسب و داشتن تحرک در عکس مورد توجه قرار گرفت. در شرح این عکس ها آمده است که « بارندگی های مناسب امسال باعث شده است تا حوضچه های اطراف کوره های آجرپزی همدان از آب پر شود. در گرمای این روزها، مردم حاشیه همدان برای تفریح و خنک شدن به این حوضچه ها پناه می آورند.»

خبرگزاری فارس هم ۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « «کِشَنْدِ سرخ» در «دریاچه مَهارلو»» به دلیل سوژه پردازی و توجه به مسائل زیست محیطی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « دریاچه فصلی مَهارلو در جنوب شرق شیراز و در بیست و پنج کیلومتری استان فارس قرار دارد. با روند افزایش خشکی دریاچه، ورود فاضلاب و تبخیر آب؛ سطح این دریاچه به رنگ قرمز در می آید و علت آن شوری زیاد آب و رشد جلبکهای مقاوم به شوری(کِشَنْدْ سرخ) و باکتری های هالوفیت است. کشند قرمز هنگامی که تراکم جلبک‌ها در سطح آب بالا رود به‌صورت لایه‌ای قرار می‌گیرد که مانع از تبادل هوا با آب و در نهایت کاهش اکسیژن می شود که در این شرایط نوعی سم از خود تولید می‌کند که این سم شرایط را برای حیات آرتیمیای دریاچه از بین برده یا محدود می کند.»

از میان ۹ گزارش تصویری خبرگزاری تسنیم، گزارش تصویری« کاهش شدید آب رودخانه کرخه نور-هویزه» به دلیل خبری بودن مسئله و کادر بندی مناسب و گزارش از « تکیه معاون الملک» در کرمانشاه به دلیل کادربندی و نور پردازی مناسب و نیز معرفی و توجه به جاذبه های گردشگری مورد توجه قرار گفتند.

از میان ۲۱ گزارش تصویری خبرگزاری ایرنا گزارش از « مسابقات تور ۳ ستاره والیبال ساحلی کشور» به دلیل تحرک در تصویر و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here