زمان انتشار : ۲۸ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۰ | کد خبر : 482163 |

عکس ها منتخب رسانه ها/«کشف تونل دستکند در نهاوند» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های تسنیم، میزان، ایسنا، ایرنا و مهر است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری تسنیم روز گذشته  ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها می توان گزارش « سومین روز لیگ ملت های والیبال در ارومیه» و « نشا کاری در مبارکه اصفهان» از منظر تحرک ، زاویه دید و سوژه پردازی و ترکیب بندی عالی مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان ۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « کشف تونل دستکند در نهاوند» از منظر سوژه پردازی و کپشن نویسی و روایی بودن، مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایرنا ۱۵ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « زندگی چادرنشینان» و « پناهگاه وفا» از منظر سوژه پردازی و صریح بودن عکس ها و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

از میان ۷ گزارش تصویری خبرگزاری ایسنا گزارش «هجوم زمین خواران بر درختان «سراب قنبر» کرمانشاه» به دلیل جنبه خبری و هشداری بودن سوژه، اهمیت بالای آن و نیز لزوم ورود دستگاه های مربوطه جهت برخورد با این معضل مورد توجه قرار گرفت. در شرح عکس های این گزارش آمده است که «باغات «سراب قنبر» کرمانشاه، در گذشته‌ای نه چندان دور تأمین کننده بخش زیادی از میوه استان بود. اما همجواری این باغات با یکی از بهترین محله‌های شهر کرمانشاه، باعث هجوم بی‌رحمانه زمین خواران بر این باغات شده است و به صورت بسیار محسوس اقدام به سوزاندن و از بین بردن این درخت‌ها می‌کنند».

خبرگزاری مهر هم ۵ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها «بزرگداشت شهدای مدافع حرم و سالگرد شهادت سردار شهید شعبان نصیری» به دلیل نورپردازی و کادر بندی مناسب مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here