زمان انتشار : ۲۷ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۳۴ | کد خبر : 482103 |

عکس های منتخب رسانه ها/ « هشدار برای بازار اصفهان» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های تسنیم، میزان، ایسنا، ایرنا و مهر است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری تسنیم روز گذشته ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « در حاشیه جلسه هیئت دولت» از منظر ترکیب بندی و زاویه دید عکاس و « هشدار برای بازار اصفهان» از لحاظ روایی بودن و سوژه پردازی و داشتن ارزش های خبری مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایرنا ۱۰ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا» و « جلسه علنی مجلس شورای اسلامی» از منظر کادر بندی و روایی بودن و انتخاب نمای مناسب مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان هم ۸ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « بازدید سرزده آیت الله رئیسی از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه» و « افتتاح نمایشگاه خانه ای که سیل برد، مهری که سیل آورد» از منظر درگیری با موضوع و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایسنا ۸ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش « ایران زیباست؛ آبشار «لاتون» بلندترین آبشار ایران» به دلیل سوژه پردازی، نورپردازی و شرح عکس نویسی خوب و همچنین تاکید بر معرفی مناطق کمتر شناخته شده و تلاش برای جذب گردشگر مورد توجه قرار گرفت.

از میان ۱۰ گزارش تصویری خبرگزاری مهر، گزارش « هه وار نشینی» یا همان کوچ نشینی به دلیل سوژه پردازی و شرح عکس خوب و نیز بازتاب تصاویر زندگی کوچ نشینان در شرایط سخت کنونی مورد تایید قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here