زمان انتشار : ۲۵ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۴ | کد خبر : 482017 |

عکس های منتخب رسانه ها/ طبیعت«هورامان» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های مهر، تسنیم، میزان، ایسنا و ایرنا است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری میزان روز گذشته دو گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش « آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۸» از منظر کادر و ترکیب بندی و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری تسنیم هم دو گزارش تصویری کار کرد که گزارش « نمایشگاه بین المللی دوربین های دیجیتال» از منظر روایی بودن و زاویه دید مورد توجه قرار گرفت.

« خروج روحانی از بیشکک و ورود به دوشنبه» و « هورامان» گزارش های تصویری منتخب خبرگزاری ایرنا از میان ۱۶ گزارش تصویری آن است که از منظر کادر و زاویه دید، سوژه پردازی و کپشن نویسی مورد توجه قرار گرفت.

ایسنا سه گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « دیدار تیم‌های والیبال ایران و کانادا» و «هجوم ملخ‌ها به استان هرمزگان» مورد توجه قرار گرفت. اولی به دلیل زاویه بندی و نورپردازی خوب و دومی به دلیل سوژه پردازی و اهمیت بالا آن و لزوم توجه مسئولان به گسترش این معضل. ایسنا در بخشی از شرح عکس های این گزارش توضیح داد که « این ملخ‌ها روزانه بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر توان پروازی دارند و در حال حاضر شهرهای شمالی استان هرمزگان را مورد حمله قرار دادن و خسارات زیادی بر باغات مرکبات و زمین‌های کشاورزی وارد کردند. برای مبارزه با ملخ‌ها دو هواپیما، بیست و دو خودرو و بیست دستگاه سمپاش به سرعت وارد عمل شدند. استان هرمزگان برای مبارزه با ملخ‌ها به اعتبارات بیشتری نیاز دارد.»

خبرگزاری مهر هم ۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها « اشتیاق اتباع آذری برای خرید کالاهای ایرانی از مرز آستارا» به دلیل سوژه پردازی، شرح عکس مناسب و خبری بودن موضوع مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here