زمان انتشار : ۲۴ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۰۸ | کد خبر : 481987 |

تقدیر شفقنا از مسعود حیدری؛ فعال رسانه ای و موسس خبرگزاری «ایلنا»

مسعود حیدری، فعال رسانه ای/ عکس از حسین شهلایی

شفقنا رسانه– شنیدن روایت‌ها و خاطرات روزنامه‌نگاران پیشکسوت می‌تواند برگی از تاریخ مطبوعات شفاهی برای اهالی رسانه باشد. پیشکسوتان مطبوعاتی که در زمانه خود به عنوان چشم و گوش مردم بودند و با اطلاع رسانی‌های دقیق و تحلیل‌هایشان به مسئولان کمک می‌کردند، باید  در حال حاضر هم با انتقال تجربیات و توصیه‌های خود به خبرنگاران در خبررسانی و انعکاس واقعیت‌ها در جامعه یاری رسانند.

به گزارش شفقنا رسانه، این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که خود اهالی رسانه به اهمیت این طبقه از جامعه پی‌ببرند و جایگاه‌شان را ارج نهند. به همین خاطر شفقنا‌ رسانه در نظر دارد هر هفته  دیداری با پیشکسوتان مطبوعاتی داشته باشد و از تجربیات آنان بهره بگیرد.

شفقنا این هفته میزبان مسعود حیدری، موسس و پایه گذار خبرگزاری ایلنا  بود. حیدری  به خاطر علاقه به کار خبر در سال ۷۰ وارد روزنامه کاروکارگر می شود. همزمان با کار در تحریریه، مشغول به تحصیل در دو رشته زبان انگلیسی و علوم ارتباطات می شود. او در سال  ۷۸ به همراه گروهی از روزنامه نگاران باتجربه، خبرگزاری ایسنا را راه اندازی می کنند و تا سال ۸۱ در این خبرگزاری فعالیت می کند.

حیدری از  سال ۸۱ به صورت رسمی خبرگزاری  ایلنا را راه اندازی می کند  و تا ۵ سال در ایلنا به عنوان مدیر مسئول مشغول به کار می شود. این فعال رسانه ای همچنین از سال  ۸۷ پایگاه اطلاع رسانی و روزنامه قانون را راه اندازی می کند و در اواخر ۹۲ دوباره به ایلنا برمی گردد.

حیدری به ضروت آموزش و نوآوری در تحریریه ها تاکید می کند و می گوید : باید  به دنبال تحول در رسانه ها بود و در این مسیر می توان از نظرات اساتید روزنامه نگاری و پیشکسوتان مطبوعاتی بهره جست. به نظرم مدیران رسانه ای و خبرنگاران در همه سطوح رسانه ای نیازمند آموزش هستند از مشاوره حقوقی گرفته تا اطلاعات فنی. از طرفی دیگر با توجه به وضعیت سیال امروز، باید مدام آموزش های خود را به روز کنند. نباید  به آموزش های که چند سال پیش فرا گرفته ایم بسنده کنیم. یک مجموعه ی رسانه ای برای پویایی باید فعال و به روز باشد.

او با انتقاد بیان می کند: متاسفانه بسیاری از افراد در تحریریه ها  به صورت اداری مشغول به کار هستند و خبری از خلاقیت و نوآوری در آن ها نیست و این مساله ای است که مدیران رسانه ای باید به آن توجه داشته باشند.

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here