زمان انتشار : ۲۱ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۱ | کد خبر : 481910 |

عکس های منتخب رسانه ها/ « مرگ ماهی‌ها در سد «گلابر» زنجان را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم، مهر،فارس،  ایلنا و ایسنا  است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

روز گذشته خبر گزاری ایرنا ۱۸ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش «بازدید جهانگیری از کارخانه واگن سازی تهران» از منظر زاویه دید و ترکیب بندی، « گیوه بافی در روستای نوین هورامان» از منظر سوژه پردازی و عینی بودن،  مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایلنا هم ۴ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش « طبیعت بهاری رودبار_ گیلان» از منظر سوژه پردازی و القای حس نشاط و کادر بندی خوب آن جزء عکس های منتخب این رسانه است.

خبرگزاری تسنیم هم ۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش « شکارچیان تالاب» و « مسابقات بین المللی دوچرخه سواری کوهستان_ بروجن» از منظر سوژه پردازی و کادر بندی خوب و القای حس تحرک در آن مورد توجه قرار گرفت.

گزارش تصویری « مرگ ماهی‌ها در سد «گلابر» زنجان » از میان ۸ گزارش خبرگزاری ایسنا به دلیل سوژه پردازی و شرح عکس نویسی خوب مورد توجه قرار گرفت. از طرف دیگر این گزارش با توجه به جنبه هشداری و خبری بودن موضوع از اهمیت بالایی برخودار است.

« صنایع دستی استان مرکزی » گزارش تصویری منتخب مهر از میان ۶ گزارش دیگرش بود که به دلیل سوژه پردازی و کادر بندی مناسب مورد توجه قرار گرفت.

«بهشتی بالای ابرها» در میان ۸ گزارش تصویری خبرگزاری فارس به دلیل معرفی مکان های کمتر شناخته شده جهت رونق گردشگری، شرح عکس نویسی و سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح تصاویر این گزارش آمده است که « شمال ایران و استان سرسبز گیلان از طبیعت‌ بکر و زیبایی برخوردار است. ییلاق محمدعلی یوردی، هاچاقیه از ییلاق های خوش‌‎منظره و تابستان‎نشین شهر چوبَر است که بوی تازگی و طراوت طبیعتش همگان را مسخ می‌کند. یکی از قله های معروف این ناحیه «هاچاقیه» است که کوهی دوشاخه بلند شبیه کوهان شتر است… .»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here