زمان انتشار : ۲۰ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۶ | کد خبر : 481872 |

عکس های منتخب رسانه ها/ساخت و سازهای غیر مجاز در «حصارک» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم، میزان، ایلنا و ایسنا  است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا روز گذشته ۹ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش « حصارک پایتخت در محاصره ساخت و سازهای غیر مجاز» از منظر سوژه پردازی و کادر بندی و ترکیب بندی خوب آن که دارای ارزش های خبری است، مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری تسنیم هم ۹ گزارش تصویری کار کرد که گزارش « مه گرفتگی در جزیره کیش» از منظر زاویه دید و کادر بندی فوق العاده آن، مورد توجه قرار گرفت. همچنین نورپردازی خوب آن باعث جذابیت این گزارش تصویری شده است.

خبرگزاری میزان ۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها، گزارش خبری « سقوط پراید به داخل رودخانه» از منظر سوژه پردازی و روایی بودن و گزارش « دیدار تیم های والیبال ایران و ژاپن» از منظر لحظه ای بودن و تحرک، جزء عکس های منتخب این خبرگزاری است.

« آتش بی آبی در شالیزاران رستم آباد گیلان» گزارش تصویری منتخب خبرگزاری ایلنا از میان ۲ گزارش آن است که از منظر سوژه پردازی و عینی بودن مورد توجه قرار گرفت.

« بازار قدیم «دزفول»» گزارش تصویری منتخب ایسنا از میان سه گزارشش بود که به دلیل سوژه پردازی و شرح عکس نویسی خوب و تلاش برای رونق گردشگری مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here