زمان انتشار : ۱۹ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۴ | کد خبر : 481840 |

عکس های منتخب رسانه ها/«آخرین روزهای نشاء برنج در گیلان» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های مهر، ایرنا، تسنیم، میزان  است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا روز گذشته  ۱۰ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش « کوه قلاقیران و بخش چوار در استان ایلام»، « آخرین روزهای نشا برنج در گیلان» و « مسابقات دراگون بوت بانوان گیلان انتخابی تیم ملی» را می توان از منظر سوژه پردازی، زاویه دید عکاس و ترکیب بندی خوب آن جزء عکس های منتخب این رسانه دانست.

خبرگزاری تسنیم هم ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها می توان گزارش « دریاچه ارومیه » را به خاطر کپشن نویسی خوب و ارزش های خبری آن جزء عکس های برگزیده تسنیم دانست. همچنین زاویه و کادری که عکاس انتخاب کرده بر جذابیت تصاویر افزوده است.

« «نصف جهان» در بهار» گزارش تصویری منتخب خبرگزاری مهر از میان ۵ گزارشش به دلیل سوژه پردازی، زاویه دید مناسب و نورپردازی خوب مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان هم ۴ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها «بر فراز چابهار» به دلیل زاویه دید عکاس، کادر بندی و نورپردازی خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح عکس های این گزارش آمده است که « زیبایی‌های طبیعی، غروب‌های دل‌انگیز و صخره‌های تراش‌خورده‌اش نه تنها بندر چابهار را به یکی از بی نظیرترین مناطق گردشگری زمین تبدیل کرده است بلکه زندگی و حتی راه رفتن روی مریخ را هم می‌توانید در آن تجربه کنید.»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here