زمان انتشار : ۱۸ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۴۹ | کد خبر : 481813 |

واکنش توییتری به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران؛ از «ادعایی دروغین» تا «جلب توجه برای افکار عمومی»

شفقنا رسانه – روز گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا ­تحریم‌های جدیدی علیه بخش پتروشیمی ایران اعلام کرد. طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ۳۹ شرکت تابعه و نمایندگی‌های فروش آن در فهرست سیاه تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. تبعات تحریم های جدید آمریکا علیه ایران و متناقض بودن صحبت های ترامپ در رابطه با مذاکره با ایران، واکنش های زیادی را از سوی کارشناسان سیاسی و فعالان رسانه ای در برداشت. در ادامه گزارشی از واکنش های  توییتری را بخوانید:

به گزارش شفقنا رسانه، رضا زندی خبرنگار حوزه نفت و انرژی این تحریم را تلاش برای یک فشار روانی اضافه دانست و تاکید کرد که «صنعت پتروشیمی ایران و نقل و انتقال های بانکی از قبل زیر فشار تحریم ها بوده است».

اکرم شریفی هم خبرنگار دیگری بود که در توییتر خود به نقل از سیدعباس‌موسوی، سخنگوی وزارت خارجه نوشت «تحریم شرکت‌های پتروشیمی محکوم، تروریسم اقتصادی و در ادامه خصومت های مستمر کاخ سفید علیه ملت ایران است. تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای ترامپ برای مذاکره ثابت شود. ادعای مقامات امریکایی برای مذاکره فریبکارانه، غیرواقعی و برای جلب توجه افکار عمومی است».

بهروز شجاعی، خبرنگار و فعال رسانه ای هم با اعلام خبر این تحریم نوشت «خوب است بدانید پنج شرکت کلیدی هلدینگ بیش از هفت ماه است که تحریم شده اند و خللی در کارشان پیش نیامده، نمونه اش پتروشیمی پارس که چند روز دیگر مجمع عمومی آن برگزار می شود و سود ۹۲۸ تومانی برای هر سهم توزیع می شود، دو برابر پارسال».

عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان هم در توییتر خود نوشت «بالاخره آمریکا صنعت پتروشیمی ایران را تحریم کرد تا حقانیت سخنان رهبری در ۱۴ خرداد و روز عید فطر مبنی بر دروغین بودن تقاضای مذاکره همزمان با فشار را ثابت و سفر نخست وزیر ژاپن را نیز از پیش بی خاصیت نماید. سند خوبی بدست آمد تا آن را به نخست وزیر ژاپن هدیه کنیم تا اقناع شده برگردد».

امیر علی ابوالفتح کارشناس روابط بین‌الملل هم با انتقاد از تحریم های جدید آمریکا، با کنایه به پیشنهاد مذاکره ترامپ با ایران نوشت « آمریکایی ها حداقل صبر نکردند تا قبل از آمدن نخست وزیر ژاپن به تهران، تحریم های پتروشیمی علیه ایران را اعلام نکنند‌. آن وقت ترامپ می گوید می خواهد با ایران مذاکره کند و به توافق برسد. با تشدید تحریم ها و با افزایش فشار حداکثری؟».

مرتضی غرقی خبرنگار با سابقه واحد مرکز خبری هم با دروغ خواندن مذاکره از سوی آمریکا نوشت « تحریم های جدید آمریکا علیه صنایع پتروشیمی خلیج فارس هدفی جز تشدید تنش با ایران ندارد، پس درخواست ترامپ برای مذاکره دروغ است و آمریکا تنها دنبال براندازی حکومت نیست بلکه در پی براندازی مردم ایران است، پس باید اقدام متقابل کرد.»

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم هم با اشاره به متناقض بودن صحبت های ترامپ نوشت « کاخ سفید با توسل به واسطه هایی مثل نخست وزیر ژاپن وانمود می کند مشتاق مذاکره با ایران است اما بلافاصله با تحریم شرکت پتروشیمی خلیج فارس و ۳۹ شرکت تابعه، دروغ گویی و عدم اعتقاد خود به مذاکره واقعی را اثبات می کند!».

سید صادق حسینی روزنامه نگار هم نوشت « جدیدترین نسخه، سیاست همیشگی؛ چماق و هویج آمریکایی: چماق تحریم پتروشیمی؛ در برابر؛ هویج میانجیگری نخست وزیر ژاپن».

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here