زمان انتشار : ۱۳ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۱۲ | کد خبر : 481738 |

عکس های منتخب رسانه ها/وضعیت «پلدختر ۶۰ روز پس از سیل» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایسنا، ایرنا،میزان و مهر است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایسنا ۸ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش تصویری « زندگی در «آق‌اوی» بجای «کانکس»» به دلیل سوژه پردازی و شرح عکس نویسی خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح این گزارش آمده است که « روستای «چین سیبلی» در شرق شهرستان آق‌قلا در استان گلستان قرار دارد. این روستا دارای پنچ هزار نفر جمعیت، که در سیل اخیر بیشترین خسارت را در این منطقه به خود دیده است. در این روستا ۱۷۰ منزل مسکونی تخریب و ۷۰۰ خانه تعمیری وجود دارد. مردم این روستا از مسؤلین برای اسکان خود با آوردن کانکس موافقت نکردند و خواستار «آق‌اوی» یا همان (آلاچیق) سازه سنتی خودشان به جای کانکس شدند که با فرهنگ و بافت زندگی آنها مطابقت بیشتری و همین طور در مقابل گرما و سرما دوام بیشتری دارد… .»

« بازگشت پرندگان مهاجر به تالاب آق‌گل» گزارش تصویری منتخب خبرگزاری مهر است. این گزارش به دلیل سوژه پردازی و کادربندی مناسب مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایرنا ۱۳ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش «پلدختر ۶۰ روز پس از سیل» و « جزیره کبودان» از منظر سوژه پردازی، ترکیب بندی و زاویه دید عکاس مورد توجه قرار گرفت . همچنین گزارش اول این رسانه دارای ارزش های مهم خبری هم است.

خبرگزاری ایلنا هم ۵ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش « لیگ ملت های والیبال_ دیدار تیم های ایران و آلمان » و « آماده سازی و کاشت برنج در کشتزارهای مازندران » از منظر تحرک، زاویه دید و کادر بندی عالی عکس مورد توجه قرار گرفت .

DCIM100MEDIADJI_0592.JPG

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here