زمان انتشار : ۱۲ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۱ | کد خبر : 481698 |

عکس های منتخب رسانه ها/«زریبار مامنی برای لک لک های مهاجر» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانهبا همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایسنا، ایرنا و ایلنا  است که  جزء عکس های برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایلنا روز گذشته دو گزارش تصویری کار کرد که از میان این دو، گزارش«برداشت توت فرنگی در کردستان» به خاطر کادر بندی و زاویه دید عکاس مورد توجه فرار گرفت.همچنین کپشن نویسی خوب این تصاویر از دیگر ویژگی های این گزارش است.

خبرگزاری ایرنا هم ۹ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها «زریبار مامنی برای لک لک های مهاجر» و «رانش زمین در روستای عرب بجنورد» از لحاظ سوژه پردازی و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت.همچنین گزارش تصویری اول این رسانه، با القای حس تحرک به جذابیت این تصاویر افزوده است.

خبرگزاری ایسنا ۹ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها گزارش «ایران زیباست؛ باغ نارنجستان «قوام»» به دلیل شرح عکس نویسی خوب، سوژه پردازی و کادربندی مناسب مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here