زمان انتشار : ۱۱ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۲۹ | کد خبر : 481631 |

تیترها از «نه» به معامله قرن» گفتند/ گزارش شرق را درباره «چهره نجفی در قاب رسانه ها» بخوانید

شفقنا رسانه-راهپیمایی روز گذشته مردم در روز جهانی قدس از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه سازندگی تیتر یک خود را به وضعیت طرح « معامله قرن» که از سوی ترامپ برای تقسیم کشور فلسطین میان اسرائیل و مردم آن کشور است، اختصاص داد و نوشت« شکست معامله قرن» و در رو تیتر توضیح داد، برنامه ترامپ برای صلح میان فلسطین و اسرائیل، بدون توجه به جایگاه مردم و کشور فلسطین با شکست روبه رو شد. آمریکاییان برای اجرایی شدن این برنامه و رونمایی از آن تبلیغات بسیاری کرده بودند اما نتوانستند آن را اجرایی کنند. روزنامه اعتماد هم تیتر و عکس یک خود را به راهپیمایی مردم در روز گذشته اختصاص داد و با اشاره به اظهارات ظریف در ضیافت افطاری سفرای کشورهای اسلامی مقیم تهران نوشت« قبله اول مسلمین فروشی نیست» . روزنامه همشهری بهترین تیتر را برای راهپیمایی مردم در روز قدس انتخاب کرد و نوشت « خیزش علیه معامله قرن» و در زیر تیتر اشاره کرد، شهرداری های کشور خدمات گسترده ای برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس ارائه کردند. روزنامه ایران هم  عکس یک را به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس اختصاص داد و با اشاره به شعارهای مردم در تیتر از ««نه» به معامله قرن» نوشت و در متن سعی کرد پیام روز قدس از نگاه مسئولان و مراجع را کار کند. روزنامه روزان هم تیتری مشابه ایران کار کرد و با خلاقیت بیشتری «نه» را بزرگتر نشان داد و سعی کرد گزارشی از اعلام دیدگاه های گروه های سیاسی درباره روز قدس را کار کند. روزنامه کیهان هم سعی کرد این حضور پر شکوه مردم را در عکس و تیتر یک کار کند و با اشاره به راهپیمایی گسترده دیروز در ایران و ۱۲۰ کشور جهان در تیتر متفاوت تری نوشت «معامله قرن به مقاومت قرن تبدیل شد».
سیاست روز هم با اعلام اینکه روز قدس با حضور پرشور مردم به چله رسید؛ در تیتر آن را «وحدتی برای حق خواهی» خواند. این روزنامه همچنین در تیتر دیگری از «نه بزرگ به توطئه قرن» و بازتاب این راهپیمایی در رسانه های جهان نوشت. خراسان هم به خروش آزادگان جهان در برابر خائنان به آرمان فلسطین در روز جهانی قدس اشاره کرد و در تیتر کوتاه و متفاوت تری آن را «حقیقت قرن» خواند.

روزنامه شرق هم تیتر و عکس یک خود را به این راهپیمایی اختصاص داد و نوشت « پای قدس ایستادیم» این روزنامه در بخشی دیگری با عنوان «چهره نجفی در قاب رسانه ها» به چگونگی اطلاع رسانی خبرنگاران از این پرونده پرداخت. در بخشی از این متن، علی اکبر قاضی زاده به شرق توضیح داده« مسئله‌ای که من را متأسف می‌کند، این است که به نظر می‌آید ما خبرنگاران به سناریویی که برای آقای نجفی ساخته شد، کمک کردیم. به اعتقاد من از نظر حرفه‌ای سابقه خوبی از خودمان به جا نگذاشتیم. اگر ۱۰، ۱۵ یا ۵۰ سال آینده کسی بیاید این پرونده را دنبال کند، درباره اینکه رسانه‌ها در این ماجرا چطور عمل کردند، فکر نمی‌کنم از ما به خوبی یاد کنند. هیچ‌جای دنیا ندیده و نشنیده‌ام روزنامه نگار و خبرنگار به‌قدری به موضوع نزدیک شود که خودش جزء عاملان عدالت و امنیت قرار بگیرد؛ اما در ماجرای اخیر که برای آقای نجفی پیش آمد، دیدم برخی خبرنگاران در جلد کاراگاه وارد ماجرا شده‌اند که به نظرم چیز تازه‌ای در دنیای خبرنگاری بود. شاید بسیاری از رسانه ای ها از این سخنان ناراحت شوند؛ اما متأسفانه بسیاری از خبرنگاران ما تعلیم روزنامه نگاری ندیده‌اند.»

آفتاب یزد هم عکس یک خود را به گزارشی از راهپیمایی دیروز مردم در روز قدس اختصاص داد و عنوان کرد « نه راهپیمایان به معامله قرن». این روزنامه در واکنش به پست اینستاگرامی محمد علی آهنگران که در ارتباط با توهین به خبرنگاران بود، در تیتر یک خود سراغ مصاحبه با محمد بلوری و اکبر نصرالهی رفت و در تیتر خوبی نوشت « خبرنگار کفتار نیست؛ صدای مردم است».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here