زمان انتشار : ۹ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۳۳ | کد خبر : 481586 |

عکس های منتخب رسانه ها/بازتاب مراسم «احیاء در شب بیست و سوم» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایسنا، مهر، ایرنا و میزان است که  جزو عکس های برگزیده امروز هستند.

خبرگزاری مهر  ۱۲ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها دو گزارش تصویری مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در «حرم مطهر شاهچراغ (ع)» و «مسجد جمکران» به دلیل ترکیب بندی و انتخاب زاویه مناسب مورد توجه قرار گرفت.

« قدر و سهم ما » گزارش منتخب ایسنا از میان ۱۱ گزارش تصویری اش است که به دلیل سوژه پردازی و نورپردازی مناسب مورد توجه قرار گرفت و در شرح عکس خوبی نوشت « یکی از تصاویر مرسوم مراسم احیا در شب‌های قدر، نشستن افراد روی زیراندازهایی است که برای حضور در کوچه و خیابان همراه برده‌اند؛ جدا جدا که نگاهشان کنی، انگار هرکس سهمش از قدر را برمی‌دارد و کمی مانده به سحر با خود به خانه می‌برد. اما این چیزی جز یک تصویر و تصور عکاسانه نیست. کیست که نداند، میزان بهره‌گیری آدم‌ها از رحمت الهی، به بزرگی و کوچکی زیراندازهایشان نیست».

خبرگزاری میزان ۱۵ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها می توان «جشن قهرمانی تیم فوتبال چلسی در فینال لیگ اروپا» را به خاطر زاویه بندی و القای حس شور و نشاط و گزارش « انتقال محمد علی نجفی به دادسرای امور جنایی» را به خاطر سوژه پردازی و زاویه دید عکاس،  جزء عکس های برگزیده این خبرگزاری دانست.

خبرگزاری ایرنا ۱۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها گزارش «درگیری فعالان سیاسی و پلیس در پاکستان» را به خاطر ارزش خبری برخورد و ترکیب بندی و همچنین گزارش «چالش تُر» از منظر سوژه پردازی و کپشن نویسی خوب آن مورد توجه قرار گرفت. در شرح این گزارش آمده« «چالش تُر» در گذشته مرکز حکومتی چهارمحال بوده است.امنیت این شهر توسط بارو و ۲۲ برج آن تامین می شده است و ورود به شهر تنها از طریق ۴ دروازه آن ممکن بود.متاسفانه در دهه ۶۰ بخش عمده ای از این حصار تاریخی که هویت تاریخی شهر به آن وابسته بود، عمدا تخریب شد.قدمت این برج و باروی چالش تر حدود ۴۰۰ سال تخمین زده شده است. چالش تر در ۷ کیلومتری شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است و چندین ابنیه تاریخی آن در لیست آثار ملی به ثبت رسیده اند.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here