زمان انتشار : ۴ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۰۲ | کد خبر : 481407 |

عکس های منتخب رسانه ها/« پرش چتربازان سپاه پاسداران» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های فارس، مهر، تسنیم و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایسنا روز گذشته ۳ گزارش تصویری کار کرد که می توان گزارش «ناگهان خرمشهر» را از لحاظ سوژه پردازی، ترکیب بندی و زاویه دید عکاس جزء عکس های منتخب این رسانه دانست. عکس های مناسبتی علاوه بر بهانه‌ای برای یادآوری، می توانند حاوی ارزش های خبری مهمی هم باشند.

خبرگزاری تسنیم هم ۴ گزارش تصویری کار کرد که گزارش « خرمشهر ۳۷ سال پس از آزادی» و « پرش چتربازان سپاه پاسداران» از لحاظ سوژه پردازی، تحرک و عمق دید عکاس مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری مهر هم ۲ گزارش تصویری کار کرد که گزارش « گرامیداشت رحلت امام خمینی از سوی شورای خلیفه گری ارامنه» به خاطر کادر بندی و زاویه دید عکاس باعث جذابیت آن شده است.

خبرگزاری فارس هم ۴ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن‌ها می توان گزارش «سفره کرامت رضوی» را به خاطر سوژه پردازی، تحرک و ترکیب بندی عکس مورد توجه قرار داد.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here