زمان انتشار : ۲ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۰ | کد خبر : 481326 |

عکس های منتخب رسانه ها/تخریب بافت سنتی «روستای ورکانه همدان» را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، مهر، تسنیم و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، «روستای سیل‌زده «حمدان سلجه»» گزارش منتخب خبرگزاری ایسنا از میان ۷ گزارش تصویری است که به دلیل شرح عکس نویسی خوب و توجه به مشکلات حل نشده سیل زدگان مناطق جنوبی کشور مورد توجه واقع شد. در شرح این عکس ها آمده است که «روستای «حمدان سلجه» یکی از روستاهای مسیر خسرج در حمیدیه، استان خوزستان پس از سیل همچنان دچار آبگرفتگی است و اهالی این روستا رمضان خود را در چادرهای مسافرتی بر تپه‌های جنگلی خسرج و روی شن‌های داغ ۴۴ درجه می‌گذرانند. زندگی در چادر با گرمای طاقت‌فرسا یک طرف و خطر خزندگان و حشرات و حیوانات موذی از طرف دیگر روستاییان را کلافه کرده است».

از میان ۵ گزارش تصویری خبرگزاری مهر هم «نمایش «مردی در آینه»» به دلیل نورپردازی و ترکیب بندی مناسب مورد توجه قرار گرفت. خبرگزاری ایرنا هم ۱۰ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها می توان گزارش همین نمایش را به خاطر زاویه دید عکاس، نورپردازی و ترکیب بندی خوبی که دارد، جزء عکس های برگزیده این رسانه دانست.

خبرگزاری تسنیم ۸ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها می توان گزارش «تخریب بافت سنتی روستای ورکانه همدان» و «برداشت گندم به روش سنتی» را از منظر سوژه پردازی، ترکیب بندی و زاویه دید عکاس جزء عکس های منتخب تسنیم دانست. علاوه بر این ویژگی ها، نمایی که عکاس در هر دو گزارش انتخاب کرده باعث جذابیت تصاویر شده است.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here