زمان انتشار : ۱ خرداد ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۱۱ | کد خبر : 481270 |

عکس های منتخب رسانه ها/«مراسم تعمید مندائیان در ساحل کارون»را ببینید

شفقنا رسانه– این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، مهر، فارس و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا روز گذشته ۱۲ گزارش تصویری کار کرد که دو گزارش آن با عنوان «دور جدید تمرینات تیم ملی والیبال زنان» و « عملیات بازگشایی گردنه تنه در کردستان» را از منظر سوژه پردازی، کادر بندی و زاویه دید عکاس می توان جزء عکس های منتخب این رسانه دانست. ایرنا علاوه بر کیفیت خوب عکس ها که روایی لازم را به مخاطب می دهد، معمولا شرح عکس نویسی های جامع آن هم خوب و مناسب است.

خبرگزاری فارس ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها می توان گزارش «مراسم تعمید مندائیان در ساحل کارون» را به خاطر انتخاب نمای درست فضا، سوژه پردازی و ترکیب بندی جزء عکس های منتخب فارس دانست. در توضیح این عکس آمده، پیروان دیانت صابئین مندایی به مناسبت میلاد حضرت یحیی (ع)، در ساحل رودخانه کارون در اهواز به غسل تعمید و دعا و نیایش پرداختند؛ منداییان پیروان حضرت یحیی و یکی از اقلیت های دینی ایران، عراق و سوریه هستند.

از میان ۸ گزارش تصویری خبرگزاری ایسنا گزارش « ایران زیباست؛ جزیره «خارک»» به دلیل سوژه پردازی و شرح عکس نویسی خوب و معرفی دقیق جاذبه های گردشگری این جزیره مورد توجه قرار گرفت. از نکات مهمی که رسانه ها در گزارش های تصویری باید رعایت کنند بحث شرح عکس نویسی کامل است.

خبرگزاری مهر هم ۱۰ گزارش تصویری منتشر کرد که از میان آن ها « افطاری با طعم سادگی» و « مراسم افطار مردمی در پل طبیعت تهران» به دلیل سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here