زمان انتشار : ۲۹ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۶ | کد خبر : 481098 |

عکس های منتخب رسانه ها/تلف شدن هزاران ماهی در مناطق سیل زده خوزستان را ببینید

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است. به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. خبرگزاری شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، مهر، تسنیم، فارس و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه،روز گذشته خبرگزاری ایسنا سه گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها می توان دو گزارش آن را با عنوان « ایران زیباست؛ طبیعت بهاری الموت» و « هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان» را به دلیل جذابیت و سوژه پردازی و کادر بندی مناسب آن که اطلاعات خوبی به مخاطب می دهد، جز عکس های منتخب امروز به حساب آورد.

خبرگزاری مهر هم سه گزارش تصویری کار کرد که یکی از گزارش های آن با عنوان «روز بزرگداشت حکیم خیام نیشابوری» به دلیل نورپردازی و ترکیب بندی خوب آن مورد توجه قرار گرفت.

« فعالیت در مرز پرویز خان» را می توان جزء عکس های خوب و قابل توجه ایرنا از میان ۶ گزارش تصویری آن دانست. کپشن نویسی جامع و روایی بودن تصویر از ویژگی های مهم این گزارش است.

خبرگزاری تسنیم ۵ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها دو گزارش با عنوان «تلف شدن هزاران ماهی در مناطق سیل زده خوزستان» و «رمضان سخت در جنگل های حمیدیه» را می توان از منظر رسا بودن، سوژه پردازی و دارا بودن ارزش های خبری جزء بهترین عکس های این خبرگزاری دانست.

شناساندن صنایع دستی و میراث فرهنگی می تواند یکی از پیام های مهم گزارش های تصویری برای انگاره سازی در ذهن دیگران باشد. خبرگزاری فارس با توجه به این مهم، یک گزارش تصویری با عنوان «دوُیْدوُخِ جَرگلان؛ پایتخت فرش دورو» کار کرد که تصاویر بسیار خوبی از بافت فرش در یکی از روستاهای خراسان شمالی گرفته است. این عکس ها را می توان از میان ۳ گزارشی که این خبرگزاری کار کرده، جز برترین ها دانست.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here