زمان انتشار : ۲۸ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۰۲ | کد خبر : 481039 |

عکس‌های منتخب رسانه‌ها/ جشن اتحاد کف خیابان را ببینید

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. خبرگزاری شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، مهر، تسنیم، فارس و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روز گذشته خبرگزاری ایسنا ۵ گزارش تصویری کار کرد که می توان از میان آنها «وضعیت تالاب گاو خونی» و «قهرمانی پرسپولیس در لیگ هجدهم» از منظر سوژه پردازی و روایی بودنشان، جزو عکس های منتخب برشمرد. علاوه بر این ویژگی ها،زاویه دید عکاس در هر دو گزارش توانسته در جذابیت عکس ها نقش داشته باشد.

اگر عکس های مناسبتی با سوژه پردازی مناسب و زاویه دید متفاوتی گرفته شوند، می توان آنها را در دسته عکس های برگزیده دانست، مانند گزارش تصویری خبرگزاری مهر با عنوان «گردهمایی خودروهای کلاسیک و امدادی در همدان» که به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی گرفته شده است و می توان از میان ۶ گزارش تصویری مهر، آن را جزو عکس های منتخب به حساب آورد. القای حس نوستالژیک از مهم ترین ویژگی این گزارش تصویری است.

جشن قهرمانی پرسپولیس در «جم» گزارش تصویری منتخب خبرگزاری فارس از میان ۵ گزارش دیگرش بود که به دلیل کادربندی  و نورپردازی مناسب و القای حس شور و نشاط به مخاطب مورد توجه واقع شد.

از میان ۶ گزارش تصویری خبرگزاری تسنیم دو گزارش تصویری جشن قهرمانی پرسپولیس و دیدار تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال خوزستان به دلیل کادربندی و نورپردازی مناسب انتخاب شد.

از میان ۷ گزارش تصویری خبرگزاری ایرنا تصاویر «جشن اتحاد کف خیابان» که با هدف  آوردن لبخند بر لب کودکان افغانستانی و فرزندان شهدای مدافع حرم فاطمیون برگزار شده بود، به علت انتخاب نوع سوژه و القای حس نوع دوستی مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here