زمان انتشار : ۲۵ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۳۱ | کد خبر : 480954 |

«جنگ نمی شود»تیتر مشترک امروز روزنامه ها

شفقنا رسانه -دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب،برگزاری اولین جلسه دادگاهی متهمان بانک سرمایه و دیدار وزرای امور خارجه روسیه و امریکا از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

روز گذشته ،اولین جلسه محاکمه هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی برگزار شد. روزنامه هفت صبح عکس یک خود را به گزارشی از این جلسه دادگاه اختصاص داد و با تیتر جالبی از قول رضوی عنوان کرد « مگر بدهی من چقدر است؟ ۸۰ میلیارد تومان » .نماینده دادستان در این دادگاه گفت: سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف عیش و نوش، سفرهای خارجی، خودروهای لوکس و ملک کرده است.

روزنامه آفتاب یزد امروز به سوژه مهمی در تیتر پرداخت و با اشاره به مشخص نکردن زمان راه اندازی اینستکس اروپا با ایران، در گفت و گو با مرتضی مکی کارشناس اروپا نوشت « اروپا به دنبال بازی با زمان است» و در زیر تیتر توضیح داد،موگرینی تلاش می کند زمان راه اندازی اینستکس را مبهم اعلام کرده تا بتواند با زمان بازی کند .او مطمئنا به عمد زمان دقیق را اعلام نمی کند تا تصمیم گیرنده راجع به روند برجام،خود اروپا باشد و از طرفی مسیر گفت و گو را با ایران درباره برجام باز نگه دارد.

روز گذشته سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.روزنامه اعتماد و همشهری،ایران ،کیهان و خراسان  تیتر و عکس یک خود را به این دیدار اختصاص داند.اعتماد تیتر و عکس بهتری انتخاب کرد و به نقل از رهبری نوشت « جنگ نمی شود » . همشهری هم با اشاره به صحبت های رهبری عنوان کرد « نه ما دنبال جنگ هستیم ،نه آنها» .با توجه به اهمیت سخنان رهبری در این دیدار روزنامه ایران صفحه متفاوتی بست و بخش زیادی از نیم تای صفحه اول را به عکس و تیتری از این مسئله اختصاص داد و در تیتر یک به نقل از رهبری نوشت:« مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود».روزنامه کیهان با توجه به رویکرد خود در تیتر تنها به نپذیرفتن مذاکره بسنده کرد و به نقل از رهبری آورد «مذاکره با آمریکا سم است /هیچ ایرانی باشعوری دنبال مذاکره نیست».خراسان هم عکس و تیتر یک را به دیدار روز گذشته اختصاص داد و در تیتر متفاوت تری به نقل از رهبری نوشت:«مقاومت کنیم آمریکا عقب می‌نشیند». کادربندی عکس مناسب نیست و بهتر بود عکس دیگری برای این صفحه انتخاب می شد.رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند : گزینه‌ی قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه‌ی زمینه‌ها است، چراکه مذاکره با دولت کنونی آمریکا سمّ مضاعف است، البته جنگی نخواهد شد بلکه برخورد، برخورد اراده‌ها است و در این زمینه، اراده‌ی ملت ایران و نظام اسلامی قوی‌تر از دشمن است و به فضل الهی این بار هم پیروز خواهیم شد.

دیدار رهبری با مسئولان نظام اگرچه مهم بود ولی به صفحه یک سیاست روز نیامد و این روزنامه عکس یک را به سخنان کواکبیان و برخی دیگر از نمایندگان در جلسه غیرعلنی دیروز مجلس اختصاص داد و در تیتر به نقل از کواکبیان در اشاره به سخنرانی دو روز پیش روحانی نوشت:«آقای روحانی! پذیرفتنی نیست بگویید چندان اختیاری ندارم».

روز گذشته لاوروف وزیر خارجه روسیه با مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا در شهری بندری سوچی دیدار کردند .صحبت درباره برجام و آینده روابط روسیه و آمریکا از مهم ترین محورهای این دیدار بود.روزنامه شرق تیتر و عکس یک خود را به گزارشی از این دیدار اختصاص داد و با تیتر خوبی که اشاره به روابط و مناسبات این روزهای روسیه و آمریکا دارد ،نوشت « جنگ سرد دیپلماسی» و در زیر تیتر بخشی از صحبت های لاوروف و پمپئو را آورد .این روزنامه عکس خوبی را هم که با تیتر همخوانی دارد ،کار کرد .

 

 

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here