زمان انتشار : ۲۵ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۸:۳۸ | کد خبر : 480927 |

عکس های منتخب رسانه ها/«دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب»را ببینید

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. خبرگزاری شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، روز گذشته خبرگزاری ها دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب را به تصویر کشیدند با این حال تصویر خبرگزاری تسنیم که تداعی کننده گفتگوی صمیمی رهبری با مسئولان نظام  است مورد توجه واقع شد. زاویه مناسب و نیز کادر بندی درست از دیگر ویژگی های این عکس است.

خبرگزاری ایسنا هم روز گذشته ۷ گزارش تصویری کار کرد که در میان آن ها گزارش از مقبره «شاه نعمت‌الله ولی» از نظر سوژه پردازی و معرفی مناطق توریستی و گزارشی از افزایش جمعیت گونه‌ای از پروانه‌ها به خاطر زاویه دید و الهام بخش بودن مورد توجه قرار گرفت. از دیگر نکات مهم این گزارش ها  کپشن نویسی خوب و توضیحاتی است که برای معرفی این مقبره و علت افزایش پروانه ها استفاده شده است.

ایرنا هم ۱۱ گزارش تصویری منتشر کرد که از میان آن ها به تصویر کشیدن رانش زمین در روستای قلعه قافه بالا در شهرستان مینودشت از نظر سوژه پردازی و زاویه عکس انتخاب شد. در شرح تصاویر این گزارش آمده که «رانش زمین پس از گذشت بیش از ۴۵ روز درحال تخریب بیش از ۲۰۰ خانه در این منطقه است. نبود زمین برای کوچ اهالی روستای قلعه قافه، یکی از مشکلات در این منطقه است».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here