زمان انتشار : ۲۴ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۲۴ | کد خبر : 480899 |

عکس های منتخب رسانه ها/ وضعیت«سرپل ذهاب،۱۹ ماه پس از زلزله» را در ایسنا ببینید

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. خبرگزاری شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش  زیر شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم، مهر، فارس و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری تسنیم روز گذشته ۶ گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها توزیع وعده های افطار و سحر در منطقه سیل زده بامدژ و تالاب گاو خونی اصفهان به خاطر زاویه عکس و نورپردازی خوبی که دارند و از طرفی دارای حس و لحظه‌ای خاص هستند، می توان آن را جزء عکس های منتخب برشمرد.

خبرگزاری ایسنا هم سه گزارش تصویری کار کرد که از میان آنها تصاویری از وضعیت مردم زلزله زده سرپل ذهاب پس از ۱۹ ماه  حاوی پیام ها، ترکیب بندی و زاویه خاصی از آن مناطق است که خود می تواند به عنوان یک گزارش خبری گویای مشکلات مردم آنجا باشد .

خبرگزاری فارس هم روز گذشته ۷ گزارش تصویری کار کرد که از میان آن ها «خانه های معلق» با توجه به سوژه و زاویه دید عکاس مورد توجه است. گزارش درباره خانه هایی در حاشیه و نواحی منفصل شهر سنندج است که یا روی هوا مانده‌اند یا روی آب (چاه‌های فاضلاب خودساخته) و با کوچک‌ترین حادثه طبیعی (سیل، زلزله، رانش…) صددرصد تخریب خواهند شد.

گزارشی از «کوچ عشایر بختیاری» در میان ۱۰ گزارش تصویری ایرنا انتخاب شد. علاوه بر سوژه پردازی و انتخاب زاویه های مناسب، توجه به کپشن نویسی و آوردن توضیحاتی درباره نحوه کوچ این عشایر از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here