زمان انتشار : ۲۳ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۱۱ | کد خبر : 480823 |

عکس های منتخب رسانه ها/ «برداشت غیر اصولی از تپه های کویری قوم تپه» را در تسنیم ببینید

شفقنا رسانه-این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد.عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند .یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده،صادق و اطلاع رسان باشد .خبرگزاری شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود)که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند ،منتشر کند . گزارش  زیر شامل عکس های منتخب خبرگزاری های ایرنا،تسنیم ، مهر، فارس و ایسنا است که  جزء عکس ها برگزیده امروز هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، ایسنا روز گذشته ۵ گزارش تصویری با تیترهای «حوالی افطار»، « نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس با رئیس قوه قضاییه‎»، « جلسه علنی مجلس شورای اسلامی»، « جزء خوانی قرآن کریم در حرم امام رضا (ع)» و « هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران» کار کرد که از این میان برخی از عکس ها به دلیل زاویه دید عکاس قابل توجه است.

« ضیافت افطاری در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)‎»، « جزء خوانی قرآن کریم در حرم مطهر رضوی»، « برداشت گل محمدی از مزارع مازندران»، « جلسه علنی مجلس شورای اسلامی»، « نشست نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رییس قوه قضاییه»، « اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده»، « دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و ماشین سازی تبریز»، « مراسم بیستمین سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی» از موضوعات روز گذشته سرویس عکس خبرگزاری مهر بود.

خبرگزاری فارس هم ۸ موضوع مختلف را به سرویس عکس خود آورد. سوژه هایی مثل « دادگاه متهمان «شرکت پدیده» در مشهد»، « نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس با رئیس قوه قضاییه‎»، « دیدار رایزن فرهنگی افغانستان با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی»، « آخرین بازمانده کوچه «قَشو رَشو»»، « دیدار وزیر امور خارجه با سفیر « بلغارستان »»، « دشت دریاسر «تنکابن»» و… از موضوعات این خبرگزاری بودند. « آخرین بازمانده کوچه «قَشو رَشو»» از سوژه های جالب این خبرگزاری بود که در توضیح آن نوشت:« کوچه «قَشو رَشو»ی محله گود عربان را که تا آخر بیایی؛ نرسیده به مسجد صورتی(مسجد نصیرالملک) می بینی اش؛ آخرین بازمانده مغازه ها/کاسبی های ۲۰۰ ساله یکی از قدیمی ترین محله های شیراز. خودش آخرین بازمانده از سه نسل؛ همه عطار و سقط فروش. سید مصطفی راحمی ۸۲ ساله با ۷۳ سال سابقه کار در عطاری پدری، بیمه ندارد و هر روز به طلب نان حلال می آید به میعادگاه اجدادی؛ به قدیمی ترین عطاری یکی از قدیمی ترین محلات شیراز: کوچه قشو رشو؛ گودعربان…»

 

خبرگزاری تسنیم روز گذشته عکس هایی از «جشن گلریزان برای کمک به زندانیان نیازمند»،«دیدار نمایندگان مجلس با رئیس قوه قضائیه» ،«جلسه علنی مجلس» ،«برداشت غیر اصولی از تپه های کویری قوم تپه» تهیه کرده است. تسنیم همچنین در گزارش تصویری مربوط به تپه های کویری قوم تپه هشدار داد که «قوم تپه نام تنها تپه‌های کویری در آذربایجان است.اوج گرما در ساعات روز،حس تجربه ای شبیه به حضور در کویر را در منطقه سرسیر آذربایجان به انسان القا می کند. تپه‌های ماسه‌ای قوم تپه در طول هزاران سال بوجود آمده‌اند که با مساحتی حدود شش کیلومتر مربع در ۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز و در محدوده شهر صوفیان واقع شده است.این اراضی که در محدوده اراضی موقوفه قرار دارند،متاسفانه با برداشت غیر اصولی و با اطلاع سازمان صنعت اذربایجان شرقی، مجوز برداشت ۱۰ ساله به یک شرکت معدنی داده شده در آستانه نابودی قرار دارد.»

خبرگزاری ایرنا هم عکس هایی از «دیدار نمایندگان مجلس با رییسی»،«نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت پدیده شاندیز»،«دیدار هنرمندان افغان با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی»،«دیدار خداحافظی سفیور بلغارستان با ظریف »،«امضای تفاهمنامه بین وزارت ارشاد و مرکز ملی شورای عالی فضای مجازی» تهیه ‎‎و منتشر کرد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here